Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021 ma ruszyć 1 kwietnia i potrwać do końca czerwca. Polacy będą pytani m.in. o wiek, płeć, stan cywilny, adres zamieszkania, kraj urodzenia, wykonywany zawód, rodzaj umowy, wyznanie, wykształcenie, "stan własności" i rok powstania mieszkania bądź domu.
Pytania będą zadawać rachmistrzowie, których wybiorą poszczególne gminy. Za każdą "spisaną osobę" zarobią 7 złotych (jeśli pytania będą zadawać osobiście) lub 4 złote – w przypadku wywiadu telefonicznego (stawki są ustalone odgórnie). Forma wywiadów będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w Polsce.
Nabór na rachmistrza trwa już m.in. w gminach: Sosnowica, Dębowa Kłoda, Siemień, Milanów. Można się zgłaszać do wtorku, 9 lutego. Trzeba mieć ukończone 18 lat, co najmniej średnie wykształcenie, dobrze mówić i pisać po polsku, czy cieszyć się "nieposzlakowaną opinią". Nie można być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydat na rachmistrza spisowego może złożyć dokumenty osobiście w siedzibie danego urzędu gminy, mailem, przez platformę ePUAP albo pocztą.
Szczegóły na stronach internetowych gmin
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.