Reklama

Reklama

Ciekawa analiza dotycząca gminy Parczew. Najbezpieczniej jest w Szytkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Ciekawa analiza dotycząca gminy Parczew. Najbezpieczniej jest w Szytkach - Zdjęcie główne

W Parczewie udział osób w wieku poprodukcyjnym to 23,31 na 100 mieszkańców. Na zdjęciu Plac Wolności, gdzie seniorzy chętnie spędzają czas | foto Z archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Niemal co czwarty mieszkaniec jest w wieku emerytalnym, z pomocy społecznej najczęściej korzystają mieszkańcy Michałówki, a najwyższy wskaźnik policyjnych interwencji jest w Pohulance – takie są wnioski z diagnozy przygotowanej na zlecenie gm. Parczew

Reklama

W raporcie została omówiona sytuacja na rynku pracy, sytuacja demograficzna czy liczba osób korzystających z pomocy społecznej. Według danych za 2020 rok w gminie Parczew udział osób w tzw. wieku poprodukcyjnym, czyli nieco upraszczając - emerytalnym (60 plus w przypadku kobiet oraz 65 plus dla mężczyzn) w populacji jest spory i wynosi 22,36 osób na 100 mieszkańców.

W samym Parczewie udział osób w wieku poprodukcyjnym to 23,31 na 100 mieszkańców. Najgorsza pod tym względem sytuacja jest w Pohulance (28,57), kiepsko wypadają też Zaniówka (25,49), Babianka (24,06), Przewłoka (23,57) oraz Siedliki (23,44). Najlepsza jest sytuacja w Buradowie, gdzie na 100 mieszkańców przypada średnio 12,5 osób w wieku emerytalnym.

Pomoc społeczna i bezpieczeństwo

Z najnowszych informacji wynika, że w gminie Parczew z pomocy społecznej na 100 zameldowanych mieszkańców korzystało 4,45 osób. Sytuacja różni się jednak w poszczególnych miejscowościach, najlepsza była ostatnio Szytkach, gdzie nikt nie korzystał z pomocy społecznej. Sytuacja tej miejscowości nie jest jednak do końca miarodajna, bo liczy ona niewielu mieszkańców (ponad 60).

Niezła jest sytuacja w samym Parczewie, gdzie z pomocy społecznej na 100 mieszkańców korzystały tylko nieco ponad 3 osoby. Na przeciwnym biegunie jest Michałówka, gdzie z pomocy społecznej korzystało ostatnio 24,32 mieszkańców na 100 zameldowanych. Kiepsko wypadły również Buradów (21,88), Pohulanka (14,29), Brudno (13,71) oraz Zaniówka (12,42).

Trzeba jednak pamiętać, że mieszkańcy korzystają z pomocy społecznej nie tylko z powodu biedy, ale też np. poważnych chorób (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy