Reklama

Reklama

Czytelnik z gm. Podedwórze: remont szkoły należało zrobić w wakacje. Pani wójt tłumaczy

Opublikowano: czw, 25 lis 2021 13:28
Autor: | Zdjęcie: Gmina Podedwórze

Czytelnik z gm. Podedwórze: remont szkoły należało zrobić w wakacje. Pani wójt tłumaczy  - Zdjęcie główne

Prace idą pełną parą (zdjęcie sprzed kilku tygodni) | foto Gmina Podedwórze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Uczniowie szkoły podstawowej w Podedwórzu nie chodzili w ubiegłym tygodniu do szkoły z powodu zbyt niskich temperatur w salach, które miały związek z przedłużającą się wymianą centralnego ogrzewania. – Remont powinien być prowadzony w wakacje – uważa nasz Czytelnik. – Nie dało się wykonać wszystkich robót w tak krótkim czasie – odpowiada gmina.

Reklama

O zawieszeniu zajęć stacjonarnych w dla uczniów klas 1-8 Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu gmina poinformowała w poprzednią sobotę (13 listopada). Miało to związek ze zbyt niską temperaturą w salach lekcyjnych, która spadła poniżej 18 stopni, co jest z kolei spowodowane przedłużającą się wymianą centralnego ogrzewania prowadzoną w ramach termomodernizacji placówki.– Musieliśmy wyłączyć ogrzewanie w starej części budynku, zarówno na parterze, jak i na piętrze, dlatego niemożliwe było zapewnienie odpowiedniej temperatury w klasach – tłumaczy Monika Mackiewicz-Drąg, wójt gminy Podedwórze.

 

 

W ubiegłym tygodniu uczniowie szkoły podstawowej nie chodzili zatem do szkoły (przedszkole będące częścią ZPO pracowało normalnie, z tą różnicą, że zajęcia zostały przeniesione do sali na górze w skrzydle bibliotecznym).  – Początkowo w poniedziałek były prowadzone zajęcia zdalne, ale okazało się, że można je prowadzić tylko z powodu sytuacji epidemicznej. Lekcje zostały zawieszone i prawdopodobnie będą odrabiane w soboty. Na rodziców spadną zatem dodatkowe obowiązki, a sobota jest przecież dniem wolnym od pracy – skarży się pan Andrzej, jeden z naszych Czytelników i przypomina, że w ubiegłym roku szkolnym z powodu sytuacji epidemicznej przez pół roku większość uczniów nie miała stacjonarnych lekcji, tylko zdalne. – Teraz znowu dzieci nie mogą uczęszczać do szkoły i chodzą po domu z kąta w kąt, bo remont został źle zorganizowany. Powinien być prowadzony w wakacje – uważa nasz Czytelnik, którego dwójka dzieci chodzi do ZPO w Podedwórzu. 

 

 

Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana. – Ze względu na znaczny zakres termomodernizacji oraz trudną sytuację na rynku materiałów budowlanych (długi jest okres oczekiwania na dostawy), niemożliwe było wykonanie wszystkich prac w wakacje. Na szczęście są one prowadzone sprawnie, a całość remontu zakończona zostanie do końca roku kalendarzowego. Z kolei uczniowie wrócą do szkoły w poniedziałek, 22 listopada – zapowiadała w ubiegłym tygodniu wójt gminy Podedwórze.

 

Potwierdziła, że lekcje nie mogły odbywać się online (...). 

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspolnoty Parczewskiej". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy