Reklama

Reklama

Dyrektor GOK w Sosnowicy: myślimy o kolejnych koncertach plenerowych

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 12:20
Autor:

Dyrektor GOK w Sosnowicy: myślimy o kolejnych koncertach plenerowych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Rzeźbienie w warzywach oraz owocach czy "gimnastyka umysłu dla seniora". Projekt "w poszukiwaniu wspólnych pasji – integracja lokalnej społeczności" podsumowuje Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy. – Myślimy o kolejnych koncertach plenerowych – zapowiada dyrektor instytucji.

Reklama

Projekt nawiązywał do pobytu Tadeusza Kościuszki w gminie Sosnowica i jego artystycznej duszy. Był realizowany od czerwca do końca sierpnia. W programie były m.in. warsztaty muzyczne, teatralne, artystyczne czy impreza integracyjna.

 

Zajęcia muzyczne "Sosnowica z duszą" prowadzono dla dwóch grup. Do pierwszej należeli dorośli oraz seniorzy, którzy brali udział w warsztatach "pieśni trzech kultur". To nawiązanie do faktu, że na przełomie XIX i XX wieku teren obecnej gminy Sosnowica zamieszkiwali Polacy, Rusini i Żydzi.

 

W skład drugiej grupy wchodziły dzieci i młodzież.

 

– Uczestniczyli w zajęciach nauki śpiewu i gry na instrumentach muzycznych. W lipcu został zorganizowany koncert na skwerku, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności. Wydarzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez naszych mieszkańców, co sprawiło, że myślimy o kolejnych koncertach plenerowych – zapowiada Iwona Czeczko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnowicy.

 

Z kolei warsztaty teatralne "Tworzymy nie leżymy" miały na celu m.in. przygotowanie przedstawienia nawiązującego do pobytu Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy, a także do ludowego obrzędu darcia pierza.

 

Ponad 250 osób wzięło z kolei udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez instruktorów Centrum Szkoleń i Animacji w Chełmie. W programie były gry i zabawy, rzeźbienie w warzywach oraz owocach, "gimnastyka umysłu seniora", tworzenie ekologicznych mydełek czy zajęcia z twórczego recyklingu.

Na zakończenie w Sosnowicy została zorganizowana impreza integracyjna, podczas której  zaprezentowano efekty pracy uczestników projektu. Dzieci mogły w kreatywny sposób spędzić wolny czas i bawić się pod opieką animatorów.

 

Beneficjentem projektu było Stowarzyszenie Aktywni w Sosnowicy. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy