Egzamin zaczął się we wtorek, 14 maja od sprawdzianu z języka polskiego.
Zadowoleni z przebiegu egzaminu z j. polskiego byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 2 im. Królowej Jadwigi w Parczewie. – Mówili, że sprawdzali odpowiedzi w internecie i w większości pokrywały się one z tym, co napisali. Dominują opinie, że nie było wygórowanych wymagań – mówi Grażyna Jaszcz, dyrektor placówki.
Uczniowie mieli do rozwiązania 18 zadań. Odnosiły się one do fragmentu "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, fragmentu książki francuskiego filozofa Frédérica Lenoira "O szczęściu. Podróż filozoficzna" i wiersza Czesława Miłosza "Dar".
Uczniowie musieli też napisać tekst własny – wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w arkuszu tematów. Jeden z nich to temat o charakterze argumentacyjnym, drugi to temat twórczy.
– Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność stwierdzenia, że warto pomagać innym. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego". Drugi temat brzmiał: "Bez ciebie nie poradziłbym/poradziłabym sobie w tej sytuacji... Napisz opowiadanie o przygodzie z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, którego pomoc sprawiła, że Wasza przygoda zakończyła się szczęśliwie. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową" – informuje RMF FM.
Dzisiaj (środa, 15 maja) uczniowie pisali egzamin z matematyki, a w czwartek (16 maja) będą pisać test z języka obcego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.