Reklama

Reklama

Europoseł Krzysztof Hetman odwiedził Parczew

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Hetman/Twitter

Europoseł Krzysztof Hetman odwiedził Parczew - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Hetman/Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Z mieszkańcami oraz władzami powiatu spotkał się europoseł Krzysztof Hetman, który gościł niedawno w Parczewie.

Reklama

Hetman odwiedził parczewski targ, gdzie rozmawiał z mieszkańcami. Towarzyszyli mu m.in. Adam Wiśniewski, miejski radny w Parczewie oraz Janusz Zieliński, przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego. Europoseł gościł też w Starostwie Powiatowym w Parczewie, gdzie spotkał się m.in. ze starostą Januszem Hordejukiem.

– Podczas spotkania zostały omówione wyzwania stojące przed samorządem w obliczu wysokiej inflacji oraz trudna sytuacja rolników, związana z napływem produktów rolnych z Ukrainy – informują urzędnicy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, niedługo po wybuchu rosyjskiej inwazji, Polska otworzyła swoje granice wpuszczając na krajowy rynek ukraińskie zboże. Miało być ono eksportowane za granicę, ale często zostawało w Polsce, "zalewając" krajowy rynek i obniżając jego ceny, co jest poważnym problemem dla wielu polskich rolników.

Polski rząd, starając się naprawić błąd, wprowadził niedawno zakaz importu produktów żywnościowych, w tym zboża z Ukrainy. Możliwy jest jedynie tranzyt. Niedawno zakaz dostaw pszenicy, kukurydzy, rzepaku oraz słonecznika z Ukrainy do Polski, Bułgarii, Węgier, Rumunii i Słowacji, wprowadziła też Komisja Europejska. Niedługo przed wprowadzeniem krajowego embarga swoje stanowisko ws. sytuacji zbożowej przyjęła Rada Powiatu Parczewskiego.

Europoseł prawie od dekady

Związany z Polskim Stronnictwem Ludowym 49-letni Krzysztof Hetman europosłem jest od 2014 roku. Ukończył Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 2002 roku – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

– Pracę zawodową rozpocząłem w 1999 roku w Otwartym Funduszu Emerytalnym. Od lipca 2002 r. do sierpnia 2005 r. pracowałem jako zastępca dyrektora, a następnie do maja 2007 r. jako dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – przypomina Hetman na swojej stronie internetowej.

Od grudnia 2007 r. do grudnia 2010 r. polityk pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od czerwca 2010 jest prezesem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie.

1 grudnia 2010 r. Hetman został wybrany na marszałka województwa lubelskiego. Funkcję tę sprawował do 30 czerwca 2014, kiedy został europosłem. W Parlamencie Europejskim Hetman zasiada w Komisji ds. Rozwoju Regionalnego, Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych oraz Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

Najbliższe wybory do europarlamentu są planowane na wiosnę 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy