Reklama

Reklama

Gmina Dębowa Kłoda: Rodzice chcieli zmiany obwodu szkoły

Opublikowano: 10 czerwca 2021 15:02
Autor: Grzegorz Rekiel

Gmina Dębowa Kłoda: Rodzice chcieli zmiany obwodu szkoły - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie O zmianę obwodu Szkoły Podstawowej w Dębowej Kłodzie na obwód SP w Kodeńcu apelowali rodzice dzieci z miejscowości Hanów i Nietiahy. – Z naszych miejscowości do Kodeńca jest bliżej – tłumaczyli. Miejscowa rada gminy odrzuciła jednak petycję w tej sprawie. – Prawo pozwala rodzicom na dokonywanie wyboru szkoły – przypomnieli rajcy.

Reklama

 

Obecnie obwodową placówką, do której "automatycznie" przyjmowane są dzieci ze wsi Hanów i Nietiahy, jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie. Mieszkańcy Hanowa i Nietiah złożyli petycję ws. zmiany obwodu SP w Dębowej Kłodzie na obwód Szkoły Podstawowej w Kodeńcu. Chodzi o to, aby dzieci z urzędu były przyjmowane do placówki mieszczącej się w tej ostatniej miejscowości. – Prośbę motywujemy tym, że szkoła w Kodeńcu jest położona ponad dwukrotnie bliżej od naszych miejscowości. Nasz kościół parafialny również mieści się w Kodeńcu, tutaj dzieci przystępują do sakramentów świętych – czytamy w petycji.

 

Rodzice podnieśli także inne argumenty. Zauważyli, że większość mieszkańców, w tym ich pociechy, chodzą do przychodni w Kodeńcu. – Obwód wyborczy Hanowa i Nietiah to również Kodeniec – wyliczają rodzice, którzy uważają, że podobnie powinien zostać ustanowiony obwód szkolny.

 

 

Petycja w tej sprawie została skierowana do działającej przy radzie gminy komisji skarg, wniosków i petycji, która rekomendowała odrzucenie wniosku rodziców.

– Większość dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Dębowej Kłodzie, zamierza kontynuować naukę w tej placówce w roku 2021/2022. Prawo pozwala zresztą rodzicom na dokonywanie wyboru szkoły, co nie koliduje z ustaloną siecią szkół publicznych prowadzonych przez gminę Dębowa Kłoda – ocenił Jarosław Zieliński, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.

 

Dodał, że do Szkoły Podstawowej w Kodeńcu uczęszcza tylko część dzieci z Hanowa i Nietiah. Są to głównie przedszkolaki. Sprawą zajęła się na ostatniej sesji rada gminy Dębowa Kłoda. Rajcy jednomyślnie zagłosowali za odrzuceniem petycji. Za jej nieuwzględnieniem było 13 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu i nikt nie zagłosował przeciw. Obyło się bez dyskusji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 dni temu | ocena +1 / -0

  rodzic

  gdzie doradca z komisji oświatowej się podział, czyżby nie miał zdania na ten temat

 • 6 dni temu | ocena +0 / -0

  niki

  jest o czym dyskutować na sesji,śmiechu warte.

 • 11 dni temu | ocena +1 / -0

  Dzieci niechciane

  A ile jest w tych wioskach dzieci

  • 11 dni temu | ocena +2 / -0

   Wojek

   Jeden chłopak i jedna dziewczynka albo odwrotnie