Reklama

Reklama

Gmina Siemień: duża podwyżka dla wójta Tomasza Kanaka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Siemień: duża podwyżka dla wójta Tomasza Kanaka  - Zdjęcie główne

Uchwała nie została przyjęta jednomyślnie: oddano 14 głosów "za", jedna osoba wstrzymała się od głosu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Prawie 7 tysięcy złotych podwyżki dostał Tomasz Kanak, wójt gminy Siemień. Jego nowa pensja wynosi ok. 16,3 tys. zł brutto. Radni nie zdecydowali się na zastosowanie minimalnej stawki.

Reklama

Na pensję wójta składają się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny (obecnie wynosi 30 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego) oraz dodatek za wieloletnią pracę (minimalny wynosi 5 proc., a maksymalny – 20 proc.). Do tego dochodzą nagrody jubileuszowe oraz "trzynastka", ale w tym przypadku nie mówimy o regularnym uposażeniu.

 

Pensję Tomasza Kanaka na obecną kadencję miejscowa Rada Gminy ustaliła w grudniu 2018 roku. Uposażenie zasadnicze zostało ustalone na 4700 zł brutto, dodatek funkcyjny na 1900 zł, dodatek specjalny – na 1980, a dodatek za wieloletnią pracę – na 940 zł (wójtowi przysługuje w pełnej wysokości). Łącznie dawało to 9520 zł brutto, co w tym roku na umowie o pracę daje ok. 6,7 tys. zł netto.

 

Na początku listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Dotyczy ona także samorządowców. Przez całą Polskę przechodzi "fala podwyżek". Rady gmin i miast muszą podnosić pensje wójtów i burmistrzów, bo do tej pory często zarabiali oni mniej od kwoty 15 576 zł brutto, czyli minimalnej kwoty, jaka została przewidziana w ustawie, przy założeniu, że danemu włodarzowi przysługuje maksymalny, czyli 20-procentowy dodatek za wieloletnią pracę.

 

Sprawą wynagrodzenia Tomasza Kanaka zajmowała się na niedawnej sesji Rada Gminy Siemień. (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy