Reklama

Reklama

Jest nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu. "Wiążemy z nią duże nadzieje"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jest nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu. "Wiążemy z nią duże nadzieje" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Katarzyna Kowalczyk, była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowej Kłodzie, została nową szefową GOK w Siemieniu. Rozstrzygnięto konkurs w tej sprawie.

Reklama

 

Do niedawna Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siemieniu kierował Andrzej Wojtal, którego kadencja zakończyła się wraz z końcem ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy tego roku Wojtal pełnił jeszcze obowiązki szefa GOK (cały czas pracuje w Ośrodku), ale w lutym gmina ogłosiła konkurs na jego następcę.

 

Zgłosiła się 37-letnia Katarzyna Kowalczyk, była dyrektor GOK i Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowej Kłodzie, która ostatnio pracowała w Caritas Diecezji Siedleckiej. Była tam koordynatorem centrum wolontariatu i kierownikiem świetlicy socjoterapeutycznej. Kowalczyk jest absolwentką pedagogiki, a także studiów podyplomowych z zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej.  Tomasz Kanak, wójt gminy Siemień pozytywnie ocenił kandydaturę K. Kowalczyk, a zatem została nowym dyrektorem. Stanowisko objęła wraz z początkiem maja, a jej kadencja potrwa 3 lata. – Bardzo fajna osoba, kompetentna, pełna zapału, związana z kulturą. Myślę, że to będzie dobry duch. Ma ciekawą wizję współpracy z organizacjami pozarządowymi. Koncepcja, którą przedstawiła, przekonała nas. Takiej osoby potrzebowaliśmy, zwłaszcza, że ludzie nie żyją tylko inwestycjami – mówi wójt, który pokłada w nowej pani dyrektor spore nadzieje.

 

Utrudnieniem może być nieliczna obsada GOK w Siemieniu, gdzie włącznie z K. Kowalczyk, pracują dwie osoby. Czy planowane jest zatrudnienie dodatkowego pracownika? – Myślę, że będzie to zależało od wielu okoliczności. Przychodzę w środku roku, a budżet był zaplanowany dużo wcześniej. W nowym (2022) roku zobaczymy, jak będzie się rozwijać sytuacja – mówi nowa pani dyrektor i dodaje, że objęcie nowego stanowiska jest dla niej wyzwaniem. – Nowa praca zawsze nim jest. Najważniejszą sprawą będzie pobudzenie społeczności lokalnej. Jestem dobrej myśli, mam wizję pracy na co najmniej 3 lata, ale na razie nie chciałabym uchylać rąbka tajemnicy. Sporo będzie zależało od tego, jak ułoży się współpraca z mieszkańcami – uważa mówi K. Kowalczyk.

 

Więcej informacji z gminy Siemień można znaleźć TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy