reklama
reklama

Lekarz z parczewskiego szpitala: miłością można wyleczyć więcej niż tabletkami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Lekarz z parczewskiego szpitala: miłością można wyleczyć więcej niż tabletkami - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieBadam serce za pomocą aparatów za milion złotych, a mimo to uważam, że miłością można więcej wyleczyć, niż tabletkami – mówi Andrzej Chodacki, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz z parczewskiego szpitala, a w wolnych chwilach – literat i kompozytor.
Reklama lokalna
reklama

Wspólnota: Lekarz będący jednocześnie pisarzem to rzadkie połączenie. Jak zaczęła się przygoda Pana Doktora z literaturą?

Andrzej Chodacki: – Piszę od dzieciństwa. Już jako mały chłopiec pisałem książeczki, łączyłem je dratwą i przechowywałem wśród swoich skarbów. Niestety, wszystkie zaginęły w licznych przeprowadzkach. Mój debiut książkowy to książka z poezją pt. "Pejzaże tęsknoty" wydana w 2012 roku przez Warszawską Firmę Wydawniczą. 

Od ilu lat jest Pan związany z Parczewem?

– Przyjechałem do Parczewa w 2000 roku wraz z moją rodziną i pozostaję w tym mieście do dziś. Tak się ułożyło życie – nie zawsze sami kształtujemy przebieg zdarzeń. Nie żałuję żadnego dnia spędzonego w tym mieście. Ludzie w Parczewie są życzliwi, w większości tego tu doświadczałem. Lubię Parczew i ludzi z Parczewa. 

Ile książek napisał Pan w swojej dotychczasowej karierze?

– Jestem współautorem około pięćdziesięciu książek i albumów fotograficznych, natomiast jako autor samodzielny wydałem dziewięć książek. Wśród nich były poezja, sześć książek z opowiadaniami i dwie powieści. Wydałem: tom wierszy "Pejzaże Tęsknoty" (2012), zbiór opowiadań "Opowieści ze świata" (2013), zbiór opowiadań "Wyczekując dnia" (2014), powieść "Doktor Seliański" (2015), cykl prozy "Nędza i Potęga" (2016), powieść "Wyśpiewani" (2021), zbiór opowiadań "Szkice Ponarskich Tragedii – Golgota" (2022), zbiór opowiadań "Lekarz świadek cudów" (2023) - najważniejsza z moich książek czy zbiór opowiadań "Blizny" (2023).

Praca lekarza jest czasochłonnym zajęciem. Jak znajduje Pan czas na pisanie?

– Piszę przy okazji, na tzw. kolanie. Pisanie i komponowanie muzyki jest dla mnie czynnością tak naturalną, jak oddychanie, Kto mnie zna, potwierdzi, że piszę praktycznie cały czas. Nie nudzę się nigdy, ciągle mam coś do zrobienia, a gdybym dziś nagle przestał pracować, to przez następny rok nie zdołałbym dokończyć swoich projektów artystycznych (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama