Do egzaminu przystępuje w tym roku prawie 290 tysięcy osób z całej Polski, którzy dzisiaj (środa, 4 maja) zaczęli "maraton maturalny" (nieco mniej wyczerpujący niż przed pandemią Covid19, bo poza nielicznymi wyjątkami, nie będzie w tym roku egzaminu ustnego) od egzaminu z języka polskiego.
Najwięcej emocji, podobnie jak w poprzednich latach, budził temat wypracowania. Uczniowie mieli dwie możliwości: rozważyć kwestię tradycji, odnosząc się do fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza oraz do wybranego utworu. Można też było wybrać rozważania nt. "relacji z drugim człowiekiem, będących źródłem szczęścia". Abiturienci musieli nawiązać do fragmentu "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej.
Jakie były wrażenia maturzystów oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych z powiatu parczewskiego? – Poloniści ocenili, że tegoroczny egzamin nie był trudny – powiedziała Beata Tryniecka, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie, gdzie w tym roku do matury przystąpiło prawie 80 osób (....)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się we wtorek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.