reklama
reklama

Milanów: budują studnię głębinową na terenie stacji uzdatniania wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Milanów

Milanów: budują studnię głębinową na terenie stacji uzdatniania wody - Zdjęcie główne

Prace już ruszyły | foto Gmina Milanów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Budowa studni głębinowej ruszyła na terenie stacji uzdatniania wody w Milanowie. Gminna inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w tym półroczu, pochłonie ok. 440 tysięcy złotych.
reklama

Inwestycja to część większego zadania, obejmującego także rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie Milanów. Budowa studni o głębokości 63 metrów wraz z tzw. pompą głębinową ruszyła na terenie miejscowej stacji uzdatniania wody pod koniec lutego. – Nie zwalniamy tempa – ocenili urzędnicy.

 

Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym półroczu. Wykonawca, którym jest firma Investmil z powiatu parczewskiego, musi zrealizować inwestycję w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z gminą, co miało miejsce przed kilkoma miesiącami. Inwestycja pochłonie 440 tysięcy złotych. Urzędnicy musieli dołożyć brakujące pieniądze, bo w ogłoszonym wiosną ubiegłego roku przetargu zarezerwowali 0,3 mln zł.

 

Długość sieci kanalizacyjnej, jaka jest projektowana w Milanowie i Kostrach wyniesie w sumie około 11,4 km. Wykonanych zostanie 141 przyłączy, a także 141 przydomowych oczyszczalni, z czego w przypadku 23 wysokość zbiornika wyniesie trzy metry, a w przypadku 118 – dwa metry.

 

Na budowę sieci w Kostrach i Milanowie gmina zarezerwowała nieco ponad 3,8 mln złotych brutto. Do tej części przetargu stanęło aż sześć przedsiębiorstw, również zwyciężyła firma Investmil, której oferta jako jedyna mieściła się w zarezerwowanej przez gminę kwocie nieco ponad 3,8 mln zł (zaproponowała 3,8 mln zł). – Oferta wykonawcy uzyskała najwyższą liczbę punktów, firma spełniła warunki udziału w postępowaniu, nie ma też podstaw do wykluczenia – uzasadnił wydaną decyzję Paweł Krępski, wójt gminy Milanów.

 

Rozbieżność ofert była spora. Najwięcej, bo ok. 8,5 mln złotych zażyczyło sobie przedsiębiorstwo z Rzeszowa. Przy wyborze wykonawcy gmina, oprócz ceny (waga 60 proc.), brała pod uwagę okres gwarancji. Wszystkie firmy zaproponowały klasyczny, 5-letni okres, dlatego w praktyce liczyła się tylko cena.

 

Na wykonanie obu inwestycji gmina Milanów dostała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama