Reklama

Reklama

Niecodzienna decyzja wojewody lubelskiego ws. Parczewa. Jest skarga do sądu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Niecodzienna decyzja wojewody lubelskiego ws. Parczewa. Jest skarga do sądu - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zajmie się podjętą przez parczewską Radę Miasta uchwałą ws. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla przemysłowych terenów przy ul. Polnej. Decyzję parczewskich rajców unieważnił wojewoda lubelski, który ocenił, że niektóre zapisy wzajemnie się wykluczały.

Reklama

Chodzi o teren przemysłowy przy ul. Polnej. Dla tego obszaru obowiązuje uchwalony w 2003 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który na grudniowej sesji został zmieniony decyzją parczewskiej Rady Miasta. Nowe zapisy przygotowywali gminni urzędnicy.

Jakie są najważniejsze założenia? Dopuszczona została lokalizacja usług do 49 % powierzchni zabudowy, a nowo wydzielone działki budowlane muszą mieć powierzchnię co najmniej 20 arów. W tzw. strefie A budynki nie mogłyby mieć więcej niż 14 metrów wysokości, a w strefie B maksymalna wysokość to 30 m. Maksymalna ilość kondygnacji wynosiłaby cztery (parter plus trzy piętra nadziemne).

Ustalony został też wskaźnik miejsc parkingowych, który dla tego terenu wynosiłby 40 na 100 zatrudnionych pracowników.

Wojewoda unieważnia

Wynosiłby, bo wojewoda lubelski, który nadzoruje decyzje podejmowane przez samorządy, stwierdził nieważność uchwały podjętej przez parczewską Radę Miasta. Uzasadnienie decyzji liczy prawie 5 stron.

Lech Sprawka zauważył m.in., że w uchwale podjętej przez radnych usługi zostały zdefiniowane jako "rodzaj działalności, użytkowania i gospodarowania obiektami i terenami, których celem jest zaspakajanie stałych potrzeb ludności, w szczególności z zakresu administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, działalności biurowej, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki czy wychowania."

– Z analizy zapisów uchwały wynika, że na obszarze objętym planem ustala się różne przeznaczenie, wzajemnie się wykluczające (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się we wtorek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy