Chodzi o teren przemysłowy przy ul. Polnej. Dla tego obszaru obowiązuje uchwalony w 2003 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który na grudniowej sesji został zmieniony decyzją parczewskiej Rady Miasta. Nowe zapisy przygotowywali gminni urzędnicy.
Jakie są najważniejsze założenia? Dopuszczona została lokalizacja usług do 49 % powierzchni zabudowy, a nowo wydzielone działki budowlane muszą mieć powierzchnię co najmniej 20 arów. W tzw. strefie A budynki nie mogłyby mieć więcej niż 14 metrów wysokości, a w strefie B maksymalna wysokość to 30 m. Maksymalna ilość kondygnacji wynosiłaby cztery (parter plus trzy piętra nadziemne).
Ustalony został też wskaźnik miejsc parkingowych, który dla tego terenu wynosiłby 40 na 100 zatrudnionych pracowników.
Wojewoda unieważnia
Wynosiłby, bo wojewoda lubelski, który nadzoruje decyzje podejmowane przez samorządy, stwierdził nieważność uchwały podjętej przez parczewską Radę Miasta. Uzasadnienie decyzji liczy prawie 5 stron.
Lech Sprawka zauważył m.in., że w uchwale podjętej przez radnych usługi zostały zdefiniowane jako "rodzaj działalności, użytkowania i gospodarowania obiektami i terenami, których celem jest zaspakajanie stałych potrzeb ludności, w szczególności z zakresu administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, działalności biurowej, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki czy wychowania."
– Z analizy zapisów uchwały wynika, że na obszarze objętym planem ustala się różne przeznaczenie, wzajemnie się wykluczające (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się we wtorek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.