Reklama

Reklama

Parczew: burmistrz Kędracki dostanie sporą podwyżkę. "Złoty środek"

Opublikowano: śr, 12 sty 2022 12:32
Autor:

Parczew: burmistrz Kędracki dostanie sporą podwyżkę. "Złoty środek" - Zdjęcie główne

Obyło się bez dyskusji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Prawie 7 tys. złotych podwyżki dostanie Paweł Kędracki, burmistrz Parczewa. Jego nowa pensja wyniesie 17 tys. zł brutto, czyli ok. 11,3 tys. zł netto. Rada Gminy musiała podnieść uposażenie Kędrackiego, bo zmieniły się ustawowe widełki. - Ustalając taką pensję, znaleźliśmy złoty środek – ocenił przewodniczący rady.

Reklama

Na wynagrodzenie burmistrza składają się: pensja zasadnicza, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny (30 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego

oraz dodatku funkcyjnego) oraz dodatek za wieloletnią pracę. Do tego dochodzą nagrody jubileuszowe oraz "trzynastka", ale w tym przypadku nie mówimy o regularnej pensji.

 

Uposażenie Pawła Kędrackiego na obecną kadencję zostało ustalone w listopadzie 2018 roku. Wynosiło w sumie 10 180 złotych brutto (w 2021 r. na umowie o pracę dawało to ok. 7,3 tys. zł netto, obecnie w związku ze zmianami podatkowymi jest to nieco ponad 7 tys. zł netto). Na taką kwotę składało się 4,7 tys. zł pensji podstawowej; 1,9 tys. zł dodatku funkcyjnego; 2640 zł dodatku specjalnego oraz 940 zł dodatku za wieloletnią pracę.

 

1 listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Dotyczy ona także samorządowców. Przez cały kraj przechodzi "fala podwyżek". Rady gmin i miast muszą podnosić pensje wójtów i burmistrzów, bo do tej pory często zarabiali oni mniej od kwoty 15576, czyli minimalnej kwoty, jaka została przewidziana w ustawie, przy założeniu, że danemu włodarzowi przysługuje pełny, czyli 20-procentowy dodatek za wieloletnią pracę (minimalny wynosi 5 procent).

 

Sprawą wynagrodzenia burmistrza Pawła Kędrackiego zajmowała się na niedawnej sesji Rada Miejska w Parczewie. – Czasem padają pytania, czy powinniśmy podnosić pensję burmistrza. W tym przypadku nie mamy innego wyjścia, bo obecne wynagrodzenie nie mieści się w widełkach, a zatem musimy je podnieść – przyznał Mirosław Naumiuk, przewodniczący rady i wyjaśnił, że gm. Parczew jest zaliczana do kategorii gmin liczących maksymalnie 15 tysięcy mieszkańców.

 

– Jesteśmy zatem traktowani na równi z gminami znacznie mniejszymi od nas. Padła propozycja, żeby wynagrodzenie pana burmistrza nie było ani na najniższym, ani na najwyższym poziomie. Udało nam się wypracować złoty środek – wyjaśnił Naumiuk. (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspolnoty Parczewskiej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy