Reklama

Reklama

Parczew. Gmina wprowadziła ważny zapis bez konsultacji z mieszkańcami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Parczew. Gmina wprowadziła ważny zapis bez konsultacji z mieszkańcami - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Ważny zapis dotyczący prawa pierwokupu nieruchomości z tzw. obszaru rewitalizacji na rzecz gminy Parczew został wprowadzony bez konsultacji z mieszkańcami – alarmuje radny Łukasz Gołąb. – Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, a nasze intencje były dobre – przekonuje gmina.

Reklama

Chodzi o przegłosowaną przez miejskich radnych w październiku ubiegłego roku uchwałę wyznaczającą tzw. obszar rewitalizacji (występują na nim negatywne zjawiska gospodarcze, środowiskowe itp.).

– W uchwale wpisano prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości z obszaru rewitalizacji na rzecz gminy. Tego zapisu nie było jednak w uchwale przedstawionej (mieszkańcom – dop. aut.) do konsultacji, a to istotna zmiana, która powinna być ponownie skonsultowana – ocenia w rozmowie z nami Łukasz Gołąb, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Parczewie.

Gołąb napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza Pawła Kędrackiego. Zastanawiał się w niej, czy uchwała została podjęta w sposób prawidłowy, prosił też o "uzasadnienie celu, jaki ma realizować wprowadzenie zapisu pierwokupu na rzecz gminy".

"Wszystko zgodnie z prawem"

Zdaniem burmistrza Pawła Kędrackiego wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

– Na etapie przygotowywania materiałów pod obrady Rady Miejskiej, skorzystaliśmy z dobrodziejstwa przepisu, który nie wymaga konsultacji społecznych. Stanowi, że rada może ustanowić na rzecz gminy prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji – tłumaczy burmistrz (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy