Tereny objęte planem są już w dużej części zainwestowane. Opracowanie nowego planu planu podyktowane było koniecznością zaktualizowania zasad zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru w oparciu o studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
- Pociąga to za sobą konieczność zrewidowania ustaleń obowiązującego miejscowego planu i zaktualizowania jego zapisów poprzez dostosowanie ich do obecnych uwarunkowań gospodarczych, społecznych i przestrzennych, potrzeb inwestycyjnych, lokalnych potrzeb - czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Zachodnia i północno-zachodnia część terenu zostanie przeznaczona pod usługi. Z kolei południowo-zachodni kraniec zostanie przeznaczony pod bloki/zabudowę wielorodzinną oraz domy jednorodzinne. Na południowym wschodzie przewidziane zostały tereny zieleni urządzonej.
Szczegółowe zasady
Na tym terenie dopuszczone będzie wyłącznie lokalizowanie obiektów o uciążliwości nie wykraczającej poza granice władania terenem przez inwestora (nie dotyczy to inwestycji celu publicznego).
Dla poszczególnych terenów obowiązuje zagospodarowanie w sposób nie powodujący przekroczeń norm hałasu w terenach sąsiednich. Istniejące i projektowane zagospodarowanie terenu nie może powodować przekroczeń standardów jakości powietrza.
Istniejące i projektowane zagospodarowanie terenu w zakresie emisji zanieczyszczenia powietrza, substancji zapachowych, niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego, nie może powodować przekroczeń obowiązujących standardów środowiskowych.
Ustalone zostały wskaźniki parkingowe do obliczania zapotrzebowania ewentualnych inwestycji na miejsca parkingowe (liczone z miejscami w garażach) dla samochodów osobowych. W przypadku domów jednorodzinnych wypadnie nie mniej niż 1 miejsce parkingowe na 1 lokal. W przypadku bloków to nie mniej niż 1 miejsce parkingowe na 1 lokal, dodatkowo minimum 1 miejsce parkingowe dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową, jeżeli liczba miejsc parkingowych wynosi od 6 do 15 (2 stanowiska dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową – jeżeli liczba stanowisk wynosi 16-40, 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi powyżej 40).
W przypadku obiektów usługowo handlowych to nie mniej niż 1 miejsce parkingowe na 70 m2 powierzchni, dodatkowo minimum 1 miejsce parkingowe dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową na 200 m2 powierzchni użytkowej. Jeśli chodzi o obiekty gastronomiczne przewidziano nie mniej niż 20 miejsc parkingowych na 100 miejsc konsumpcyjnych, dodatkowo minimum 1 miejsce parkingowe dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową na 200 m2 miejsc konsumpcyjnych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.