Reklama

Reklama

Parczew: Komu płaci starostwo? Przeglądamy podpisane umowy

Opublikowano: pt, 1 paź 2021 11:56
Autor:

Parczew: Komu płaci starostwo? Przeglądamy podpisane umowy - Zdjęcie główne

Pieniądze trafiły m.in. do parczewskiego szpitala

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Prawie 300 tys. zł dla szpitala na wykonanie węzła cieplnego, łącznie niemal 700 tys. zł na renowację dróg powiatowych. Analizujemy rejestr umów, jakie w czerwcu zawarło Starostwo Powiatowe w Parczewie.

Reklama

 

Obowiązek publikowania przez jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy, rejestru umów, został zapisany w projekcie ustawy o jawności życia publicznego, która ostatecznie trafiła do sejmowej zamrażarki i nie weszła w życie.

 

Niezależnie od tego sporo samorządów, w tym powiat parczewski, prowadzi taki rejestr. Przeanalizowaliśmy umowy zawarte przez starostwo w czerwcu, ponieważ umowy podpisane w sierpniu nie zostały jeszcze opublikowane, a umowy z lipca – tylko częściowo. Wszystkie kwoty, jakie podajemy, to sumy brutto.

 

Starostwo przekazało parczewskiemu szpitalowi prawie 300 tysięcy złotych "na wykonanie węzła cieplnego w nowym oraz istniejącym budynku". Urzędnicy zawarli dwie umowy na "odnowę nawierzchni dróg powiatowych w 2021 r." ze spółką Fedro z woj. mazowieckiego. Jedna opiewa na ok. 540 tys. zł, a druga – na ok. 120 tys. zł.

 

Starostwo podpisało dwie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chodzi o dofinansowanie jednego z projektów w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Jedna umowa opiewała na prawie 150 tys. zł, a druga - na ponad 40 tys. zł.

 

Starostwo przekazało 15 tys. zł dotacji Powiatowej Bibliotece Publicznej na organizację dożynek, które odbyły się w drugiej połowie sierpnia. Urzędnicy podpisali też cztery umowy cywilno-prawne z protokolantami Powiatowej Komisji Lekarskiej na 1600 zł. Opiewająca na taką samą kwotę umowę została zawarta z pracownikiem obsługującym świetlicę. Mniej, bo 1200 zł, zarobiła sprzątaczka.

Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

TUTAJ znajdziesz więcej informacji z powiatu parczewskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy