Reklama

Reklama

Parczew: lekarz i byli policjanci zasiądą na ławie oskarżonych. Jest pierwszy wyrok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Parczew: lekarz i byli policjanci zasiądą na ławie oskarżonych. Jest pierwszy wyrok - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Z archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie 10 tysięcy złotych grzywny i obowiązek naprawienia szkody – zapadł pierwszy, nieprawomocny wyrok w głośnej sprawie wyłudzania odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych.

Reklama

Przypomnijmy:  Proceder miał miejsce w latach 2010-2019, m.in. w powiecie parczewskim. Poszkodowane były towarzystwa ubezpieczeniowe, które wypłacały odszkodowania za "wypadki" na podstawie sfałszowanej dokumentacji medycznej. Śledczy badali powiązania między pacjentami m.in. z powiatów parczewskiego i włodawskiego, którzy odwiedzali miejscowych lekarzy, np. 55-letniego obecnie Piotra R., ortopedę z Parczewa, który jest jednym z głównych oskarżonych, obok Jarosława N. – medyka z Włodawy.

 

– Wyróżnikiem dokumentacji był każdorazowy wpis Piotra R. o braku rokowań co do powrotu pacjenta do pełnego zdrowia oraz brak wydruków potwierdzających wykonanie badania USG. Dodatkowym elementem wzmacniającym wiarygodność diagnozy były zapisy o poruszaniu się przez pacjentów przy użyciu kul ortopedycznych – czytamy w akcie oskarżenia.

 

 W latach 2010-2019 do gabinetu medyka zgłosiło się wielu pacjentów wywodzących się ze służb mundurowych oraz ich rodziny. Miały doznać urazów będących następstwem np. upadku na rowerze po omijaniu zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Niektóre osoby miały ulegać wypadkom nawet co... 5–6 miesięcy – gwarantowało to  im "zastrzyk" nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na ławie oskarżonych zasiądą też m.in.: Grzegorz J. oraz Sylwester B., byli już funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. 

 

Domniemany proceder został jednak wykryty, a Prokuratura Regionalna w Lublinie skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 23 osobom. Niedawno zapadł wyrok wobec jednej z oskarżonych – Angeliki N. (kobieta nie jest mieszkanką pow. parczewskiego, do aktu oskarżenia został dołączony wniosek o wydanie wobec niej orzeczenia bez rozprawy). Zdaniem Sądu Okręgowego w Lublinie kobieta (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy