Reklama

Reklama

Parczew: nowi policjanci złożyli ślubowanie

Opublikowano: czw, 20 sty 2022 16:12
Autor: | Zdjęcie: Policja Parczew

Parczew: nowi policjanci złożyli ślubowanie  - Zdjęcie główne

foto Policja Parczew

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Nowi policjanci zasilili szeregi parczewskiej komendy. Złożyli już ślubowanie i zaczęli kurs przygotowawczy, po którego ukończeniu staną się "pełnoprawnymi funkcjonariuszami".

Reklama

Dwaj młodzi mężczyźni przeszli rekrutację. Musieli się wykazać nie tylko wiedzą, ale także zdrowiem i kondycją. Uroczystość ślubowania odbyła się niedawno w parczewskiej komendzie.

 

Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...". – Od dzisiaj przed nimi nowe wyzwania, a słowa roty ślubowania będą zobowiązywały ich do sumiennej służby na rzecz mieszkańców naszego powiatu w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo – zapowiada starszy sierżant Ewelina Semeniuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

 

Nowych funkcjonariuszy powitał inspektor Krzysztof Kozyra, komendant powiatowy policji w Parczewie. – Wraz z kadrą kierowniczą i pozostałymi funkcjonariuszami jednostki komendant pogratulował nowym policjantom wyboru tak odpowiedzialnego zawodu i służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie. Życzył nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych, awansów oraz stałego rozwoju – relacjonuje E. Semeniuk i dodaje, że w parczewskiej komendzie służy ok. 80 funkcjonariuszy.

 

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa uroczystość miała skromniejszy charakter i odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Młodzi funkcjonariusze wyjechali już na kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z przepisów, technik oraz taktyk interwencji. Potem będą pełnić służby patrolowe, sprawdzając w ten sposób zdobytą wiedzę, po czym wrócą do parczewskiej jednostki, gdzie będą pełnić służbę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy