reklama
reklama

Parczew: Okroją rewitalizację parku. Wiemy, dlaczego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parczew: Okroją rewitalizację parku. Wiemy, dlaczego  - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie O przyczyny "okrojenia rewitalizacji" parku przy ul. 11 Listopada w Parczewie pyta burmistrza radny Łukasz Gołąb. Paweł Kędracki wyjaśnił, że dla tego terenu toczy się postępowanie regulacyjne z wniosku Gminy Żydowskiej, która traktuje park jako cmentarz. Miasto wykona zatem tylko prace niewymagające uzyskania pozwolenia na budowę.
reklama

 

Rewitalizacja parku przy 11 Listopada w Parczewie przewidziana jest na ten rok. Początkowo miasto planowało gruntowną przebudowę wraz z budową nowych miejsc parkingowych przy ulicy 11 Listopada oraz "infrastruktury towarzyszącej".

 

Zakres prac zostanie ograniczony m.in. do wykonania nowych alejek z kruszywa łamanego, nowych trawników w całym parku czy "nasadzeń ozdobnych". W planie jest posadzenie: 1130 sztuk zagwinu, 664 bukszpanu i 64 rudbekii. Zgodnie ze zaktualizowanym pod koniec marca planem zamówień publicznych gm. Parczew inwestycja ma pochłonąć niespełna 160 tysięcy złotych brutto. Ogłoszenie przetargu jest planowane w tym kwartale.

 

Łukasz Gołąb, miejski radny, który uzyskał mandat startując z list Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowego Powiatu Parczewskiego, zapytał burmistrza Pawła Kędrackiego o przyczyny okrojenia inwestycji. – Proszę również o wyszczególnienie zakresu i kosztów finalnie zatwierdzonych prac w odniesieniu do wcześniej planowanych  – czytamy w interpelacji skierowanej do burmistrza.

 

Paweł Kędracki do kosztów się nie odniósł. Wyjaśnił, że "ograniczenie zakresu rzeczowego inwestycji zostało dokonane na etapie formalnym oceny wniosku o dofinansowanie". – Postępowanie ws. pozwolenia na budowę zostało zawieszone postanowieniem starosty parczewskiego w marcu 2018 roku z uwagi na toczące się postępowanie regulacyjne tego terenu z wniosku Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. W związku z tym istniało duże ryzyko odrzucenia wniosku o dofinansowanie całego projektu z powodów formalnych – wyjaśnił burmistrz, dodając, że "zakres prac objętych projektem budowlanym nie został w pełni uzgodniony przez Gminę Żydowską, która traktuje teren parku w całości jako cmentarz".

 

Burmistrz wyjaśnił, że na wykonanie prac przewidzianych po "okrojeniu inwestycji", czyli np. na wykonanie nowych nawierzchni czy nasadzeń, nie trzeba mieć pozwolenia od Starostwa Powiatowego w Parczewie.

Więcej informacji z Parczewa znajdziesz TUTAJ

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama