reklama
reklama

Parczew: "raj dla najmłodszych" przy Szkole Podstawowej numer 3 już gotowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Parczew

Parczew: "raj dla najmłodszych" przy Szkole Podstawowej numer 3 już gotowy   - Zdjęcie główne

Uroczyste otwarcie zostało zorganizowane pod koniec roku szkolnego | foto Gmina Parczew

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieNowy plac zabaw, plenerowa siłownia czy szachownica – oddana do użytku została strefa sportowo-rekreacyjna przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie (ul. Spółdzielcza). W uroczystym otwarciu wziął udział m.in. poseł Dariusz Stefaniuk.
Reklama lokalna
reklama

Inwestycja zakładała m.in. wykonanie: placu zabaw o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych z urządzeniami zabawowymi (5 sztuk) oraz budowę siłowni plenerowej na powierzchni z poliuretanu (ok. 900 mkw.). Ustawiona została szachownica plenerowa z figurami, dziesięć 6-stanowiskowych stojaków na rowery, dwanaście ławek oraz sześć koszy na śmieci. Dojścia miały zostać utwardzone kostką betonową o powierzchni prawie 500 mkw.

 

Prace zakończyły się w drugiej połowie maja, ale uroczyste otwarcie zostało zorganizowane w czerwcu, pod koniec roku szkolnego. – Odwiedzili nas niecodzienni goście: Dariusz Stefaniuk, poseł Prawa i Sprawiedliwości; Jerzy Szwaj, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Małgorzata Kiec, dyrektor bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty – relacjonują przedstawiciele gminy Parczew. Nie zabrakło też burmistrza Pawła Kędrackiego.

 

Jak czytamy w dokumentacji technicznej, jeden z zestawów zabawowych musiał się składać ze: zjeżdżalni, pomostu linowego oraz ścianki wspinaczkowej. "Elementy konstrukcyjne urządzeń osadza się na metalowych, ocynkowanych kotwach betonowanych lub przytwierdzanych do betonowych bloczków, powoduje to odizolowanie drewna od gruntu na ok. 10 cm, co znacznie przedłuża żywotność drewna. Drewno musi być klejone warstwowo, zabezpieczone środkiem ochronnym oraz olejowane" – czytamy w dokumentacji.

 

Wykonawcą była firma Torakol z Radziejowa w woj. kujawsko-pomorskim, która wygrała przetarg ogłoszony przez gm. Parczew latem ubiegłego roku. Zaproponowała najmniej, bo niespełna 900 tysięcy złotych brutto. Nie trzeba było dokładać brakujących pieniędzy, bo gmina zarezerwowała ok. 1,1 mln zł.

 

Do ogłoszonego przez gm. Parczew postępowania stanęły jeszcze trzy firmy. Spółka Solid-Stet ze Szczecina zaproponowała nieco ponad 900 tysięcy złotych, podobnie jak firma Apis Polska z Jarosławia na Podkarpaciu. Najwięcej, bo prawie 1,1 mln złotych zaproponowało przedsiębiorstwo Activa z Łodzi. Przy wyborze zwycięzcy urzędnicy brali pod uwagę przede wszystkim cenę (waga 60 proc., im niższa, tym więcej punktów), ale też deklarowany okres gwarancji (waga 40 proc.). Wszystkie firmy zaproponowały 5-letni okres, dlatego w praktyce liczyła się tylko cena.

 

To już kolejna, po budowie boiska wielofunkcyjnego w Zespole Placówek Szkolnych w Przewłoce, inwestycja realizowana w ramach projektu "Parczew dzieciom – poprawa infrastruktury szkolnej i sportowej w gminie Parczew". Parczew dostał 60-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii Covid-19. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama