Reklama

Reklama

Parczew: Rozmawiali z licealistami o przemocy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Parczew

Parczew: Rozmawiali z licealistami o przemocy - Zdjęcie główne

foto Policja Parczew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie W parczewskim liceum odbyło się spotkanie, które dotyczyło agresji, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji. Omawiano zagrożenia płynące z użytkowania Internetu, a także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach działań „Patrz i słuchaj”.

Reklama

Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Parczewie miało miejsce spotkanie skierowane do wszystkich uczniów. Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat przemocy oraz ostatnich wydarzeń z udziałem młodzieży, które publikowane są w sieci.

Po prezentacji filmów zamieszczonych w internecie, pokazujących agresywne zachowania młodzieży, wspólnie próbowano odpowiedzieć na pytania: jak te zachowania wpływają na godność człowieka oraz poszanowanie podstawowych praw, co sami uczniowie sądzą o tego typu zdarzeniach? Jaki jest motyw działania sprawców, bo jak wiadomo we wszystkich przedstawionych przypadkach sprawcy znali swoje ofiary, niejednokrotnie uczęszczały do jednej szkoły, a nawet klasy. 

Rozmowa oparta była o informacje dotyczące stanu zagrożenia przestępczością nieletnich w garnizonie lubelskim, odwołując się jednak do młodzieży z powiatu parczewskiego. Na podstawie zebranych danych wskazano również wybrane kategorie czynów karalnych, które stanowią największy odsetek, a więc kradzieże, uszkodzenie mienia oraz zakłócenie ładu i porządku publicznego - informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

Policjantka podkreśliła również, że w internecie nie jesteśmy anonimowi, a za wszystkie umieszczane treści bierzemy pełną odpowiedzialność. Omówiono konsekwencje prawne za publikację zamieszczonych treści, które naruszają dobra osobiste. Spotkanie było również okazją do przypomnienia, że należy przestrzegać przepisów związanych z użytkowaniem telefonów komórkowych oraz innych nowinek technicznych podczas korzystania z przejść dla pieszych w ramach działań związanych z bezpieczeństwem na drodze pt. „Patrz i słuchaj”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy