reklama
reklama

Parczew: szpital będzie musiał zwracać setki tysięcy złotych? Kontrola UMWL wytknęła błędy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Parczew: szpital będzie musiał zwracać setki tysięcy złotych? Kontrola UMWL wytknęła błędy - Zdjęcie główne

Szpital w Parczewie | foto Z archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieBłędy w dokumentacji w ogłoszonym kilka lat temu przetargu na rozbudowę budynku parczewskiego szpitala o oddział geriatrii i rehabilitacji zarzucają placówce kontrolerzy z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa domaga się zwrotu co najmniej 260 tysięcy złotych przyznanego dofinansowania.
reklama

Chodzi o projekt "modernizacja budynku głównego", w ramach którego parczewski szpital został rozbudowany o oddział geriatrii i rehabilitacji. Przetarg został ogłoszony w 2019 roku, a oficjalne otwarcie miało miejsce w czerwcu tego roku. Zdjęcie z wydarzenia umieściła w mediach społecznościowych Monika Pawłowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która często gości w powiecie parczewskim, ale tematu nie nagłaśniał na swoim Facebooku samorząd powiatu parczewskiego.

 

Jest bowiem druga strona medalu

reklama

 

Chodzi o pozyskane ponad 6 milionów złotych dofinansowania na realizację projektu ze środków unijnych (całkowity koszt zadania to 8 mln zł). Z tego powodu w grudniu ubiegłego roku samorząd województwa wszczął rutynową kontrolę inwestycji. – Miała na celu sprawdzenie zgodności przeprowadzonego przez szpital postępowania z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych. Kontrola stwierdziła naruszenia dotyczące użycia w opisie przedmiotu zamówienia nazw własnych – tłumaczy Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

 

Chodzi o to, że nazwy materiałów sanitarnych, elektrycznych oraz budowlanych zostały przeniesione jako załącznik do tzw. specyfikacji istotnych warunków zamówienia, czego zdaniem kontrolerów, robić nie wolno. – W związku z tym na umowę zawartą w wyniku przeprowadzenia postępowania, w wydanej informacji pokontrolnej została nałożona korekta finansowa w wysokości 5 procent wydatków kwalifikowanych. Beneficjent nie zgodził się z ustaleniami informacji pokontrolnej, składając zastrzeżenia, które nie zostały uwzględnione przez Instytucję Zarządzającą RPO WL na lata 2014-2020 – wyjaśnia formalne zawiłości rzecznik.

reklama

 

Mówiąc prościej – urzędnicy domagają się od szpitala zwrotu części pieniędzy

 

Sprawa była omawiana na jednej z sesji Rady Powiatu Parczewskiego. Jarosław Ostrowski, który od kilku miesięcy pełni obowiązki parczewskiego szpitala (z rzekomymi błędami w dokumentacji nie ma zatem nic wspólnego) poinformował wówczas, że chodzi o 260 tysięcy złotych, ale nie jest to ostateczna kwota. – Definitywna suma przypadająca do zwrotu (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama