Reklama

Reklama

Parczew: w szpitalu przywrócony został oddział covidowy

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Parczew: w szpitalu przywrócony został oddział covidowy - Zdjęcie główne

foto Z archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie W parczewskim szpitalu przywrócony został oddział covidowy. Działa na bazie oddziału internistyczno-kardiologicznego i liczy ponad 30 łóżek. Co ciekawe nie będzie utrudnień dla pacjentów kardiologicznych, a planowe przyjęcia nie zostaną wstrzymane

Reklama

 

Sytuacja epidemiczna w powiecie parczewskim się pogarsza. Na przykład dzisiaj na naszym terenie odnotowano 12 zakażeń koronawirusem i jeden zgon, kiedy w znacznie większym Zamościu, Covid19 stwierdzono tylko u dwóch osób.

 

Lech Sprawka, wojewoda lubelski polecił przywrócenie w parczewskim szpitalu oddziału covidowego. – Ma to związek z rosnącą ilością zakażeń wirusem koronawirusem w północno-wschodniej części województwa i znacznym obciążeniem pozostałych szpitali w tym rejonie – tłumaczy Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

 

Oddział covidowy w parczewskiej lecznicy został utworzony na bazie oddziału internistyczno-kardiologicznego, czyli w tym samym miejscu, co w poprzedniej fali epidemii. Działa on od 11 października. - Zgodnie z poleceniem wojewody liczy 32 łóżka, w tym 3 obserwacyjne i 4 respiratorowe – wylicza Konrad Sawicki, dyrektor parczewskiego szpitala, który dodaje, że oddział covidowy będzie funkcjonował do odwołania.

 

Co ciekawe nie będzie utrudnień dla pacjentów kardiologicznych, a planowe przyjęcia  nie zostaną wstrzymane. – Odział internistyczno-kardiologiczny został przeniesiony na oddział geriatryczny. Funkcjonowanie szpitala się nie zmieni: cała interna została oddziałem covidowym, a geriatria stała się oddziałem internistyczno-geriatrycznym – tłumaczy Janusz Hordejuk, starosta parczewski, czyli "zwierzchnik", a do stycznia tego roku - dyrektor parczewskiego szpitala. 

TUTAJ znajdziesz więcej informacji nt. parczewskiego szpitala. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 dni temu | ocena +2 / -7

  Wirus

  Myślę, że część personelu będzie bardzo zadowolona, bo wróci dodatek Covidowy.

  • 7 dni temu | ocena +0 / -0

   Bartek

   Bardzo wątpię. Praca przez 12 godz. w kombinezonie do przyjemnych nie należy.

 • 10 dni temu | ocena +5 / -2

  lubartowiak

  Brawa dla szpitala w Parczewie i całej kadry .Trzymajcie się ciepło! Lubartów może wam tylko pozazdrościć!

 • 11 dni temu | ocena +2 / -0

  Xxx

  A co z geriatria i panią ordynator??

  • 9 dni temu | ocena +9 / -0

   lubartowiak

   Polityka tej Pisowskiej wojewódzkiej władzy nie troszczy sie o ludzi starych , schorowanych. To dla dojnej zmiany niepotrzebny balast ,który ich *kosztuje*.Miotła sie więc zamaszyście porusza w tej polityce! Mamy nadzieję,że już niedługo zacznie wiać lepszy zefir dla starych schorowanych ludzi. A tak poza tym to GRATULACJE dla szpitala w Parczewie i PANI ORDYNATOR -Badzo dobrze pracował ten oddział dla powiatu parczewskiego i sąsiednich !!!!

   • 7 dni temu | ocena +4 / -0

    Tak jest

    Socjal i zasiłki nigdy nie zrobią nikogo bogatym a jedynie rozleniwią i spowodują brak szacunku do pracy jak również są dużym obciążeniem dla budżetu. To z pracy człowiek się bogaci a nie z pasożytowania na cudzej kasie i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Oni chcą żebyście tak myśleli.

   • 8 dni temu | ocena +8 / -0

    Naprawdę?

    Gospodyni, na jakim dorobku? Przecież niedawno pisałaś, że jesteśmy krajem rozwiniętym którego gospodarki może nam świat zazdrościć. To się zdecyduj czy się dorabiamy czy na tle świata nadal jesteśmy biedakami? Przecież twój rząd twierdził, że 500 plus i inne socjale zlikwidują ubostwo a tymczasem ono ROŚNIE, to coś jest jednak nie tak. Przyszli emeryci też nie mają powodów do radości bo emerytury będą mieć głodowe o ile w ogóle przy takim systemie one będą. A Niemców w płacy dogonimy za 25 lat jak dobrze pójdzie. Tyle, że oni będą 25 lat do przodu.

   • 8 dni temu | ocena +0 / -8

    Powoli, powoli

    Polska jest krajem na dorobku i stopniowo pnie się rozwijając gospodarkę. Jeżeli ze zrozumiem zapoznamy się z tym raportem i komentarzem do niego to dowiemy się, że w roku 2015 liczba skrajnie ubogich dzieci wynosiła aż...... 900 tys.!!! a w roku 2020 w granicach 400 tyś. Natomiast skala ubóstwa skrajnego w rodzinach z co najmniej trójką dzieci w wieku do 17 lat w roku 2015 wynosiła 16,7%, podczas gdy w roku 2020 już tylko8,7%. Te liczby pokazują jakiego wysiłku dokonali obecnie rządzący i nawet 6 lat władzy nie wystarczyło na usunięcie tych zapóznień.

   • 8 dni temu | ocena +7 / -0

    Gdzie ten dobrobyt?

    Z najnowszego raportu "Poverty Watch 2021" przygotowanego przez Polski Komitet Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu wynika, że w 2020 r. liczba obywateli żyjących w skrajnym ubóstwie zwiększyła się o 378 tys. osób. Odczuły to głównie dzieci i najstarsi. 15,7 mln Polaków żyje zaś poniżej minimum socjalnego.

   • 9 dni temu | ocena +13 / -0

    Znowu ty?

    Znowu piszesz te propagandowe głupoty. Eutanazja nie jest przymusowa i nikt nikogo na siłę nie zmusza żeby się jej poddał. Ludzie starsi w krajach które wymieniasz przynajmniej mają GODNE emerytury i nie muszą się martwić o to czy wykupić leki czy zapłacić czynsz czy zrobić zakupy, które są coraz droższe. A u nas przeciętny emeryt to biedak żyjący skromnie lub nawet bardzo skromnie i nawet 13 czy 14 tego nie zmienią.

   • 9 dni temu | ocena +0 / -14

    smutna prawda

    Póki co ta pisowska władza nie przeprowadza eutanazji ludzi starszych tak jak to robią w postępowych i wolnościowych krajach unii : Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Hiszpania bezpośrednio i w sposób wspomagany Niemcy, Francja. Starsi schorowani ludzie w krajach zachodnich czują bojazń i często bronią się pójściem do szpitala. Obecna sytuacja była do przewidzenia z uwagi na bagatelizowanie szczepień na lubelszczyznie. w wyniku czego stopień wyszczepienia jest najmniejszy a stopień zakażeń, największy w całym kraju.