Wynoszące nawet 50 procent podwyżki względem 2021 roku, weszły w życie jesienią 2022 roku. Znacząco podrożał bowiem wykorzystywany przez Zakład Usług Komunalnych w Parczewie miał węglowy.
Drogo, coraz drożej
– Cena opału stanowi 40 proc. kosztów naszej działalności, a Polska Grupa Górnicza, która jest dostawcą, wypowiedziała nam umowę. Podpisaliśmy nową, ale z powodu wzrostu kosztów wystąpiliśmy do Urzędu Regulacji Energetyki o zmiany w obowiązującej taryfie – tłumaczył jesienią Marek Perliński, prezes ZUK.
Na tym jednak nie koniec złych informacji, niedawno weszły w życie kolejne podwyżki, które ZUK tłumaczy rosnącymi kosztami działalności. Będą najbardziej dotkliwe dopiero jesienią, kiedy zacznie się kolejny sezon grzewczy, ale zmiany będą odczuwalne już w marcu.
Nowa taryfa została bowiem zaakceptowana przez Urząd Regulacji Energetyki.
– Zatwierdzam zaproponowaną przez przedsiębiorstwo taryfę ciepła, będzie ona obowiązywać przez rok – poinformowała Agnieszka Szypulska, dyrektor lubelskiego oddziału Urzędu Regulacji Energetyki i dodała w uzasadnieniu, że ZUK złożył wniosek na początku listopada 2022 r., czyli niedługo po wejściu w życie poprzednich zmian.
Jakie są nowe stawki?
Cena za GJ ciepła wzrosła dla wszystkich grup odbiorców wzrosła z 46,81 zł do 64,61 zł, czyli o 38 procent. Drastycznie wzrosła także cena nośnika ciepła (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.