Reklama

Reklama

Parczew: wjeżdża na swoją posesję i dostaje mandat. "To miasto jest chore"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Parczew: wjeżdża na swoją posesję i dostaje mandat. "To miasto jest chore" - Zdjęcie główne

Ulica Nadwalna w Parczewie (zdjęcie sprzed kilku lat) | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Pojawiają się sąsiedzkie niesnaski, ale zmiany organizacji ruchu na ul. Nadwalnej w Parczewie raczej nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Jeden z mieszkańców ulicy skarżył się, że wjeżdżając na swoją posesję, musi łamać zakaz zatrzymywania się, za co dostaje mandaty.

Reklama

Ulica Nadwalna w Parczewie to droga gminna, od dłuższego czasu ustawiony jest tam znak "strefa zamieszkania". Droga charakteryzuje się dużym ruchem pieszych, którzy mogą się poruszać całą szerokością jezdni. Nie wolno tam jechać z prędkością większą niż 20 km/h, nie wolno też zatrzymywać aut w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zabronione jest parkowanie pojazdu na ulicy lub w pasie drogowym.

"Chore miasto"

Kilka miesięcy temu jeden z naszych Czytelników skarżył się, że wjeżdżając na swoją posesję, musi łamać zakaz zatrzymywania się.– Na czas otworzenia bramy zatrzymuję auto, w tym czasie jeden z sąsiadów robi mi zdjęcie, wysyła je na policję i dostaję mandaty, których nie płacę. Sprawa trafia zatem do sądu, gdzie przegrywam. To absurdalna sytuacja, Parczew to chore miasto, mam tego dość – relacjonował nasz Czytelnik i przypomniał, że kiedyś w pobliżu mieścił się parking, ale działka została przeznaczona pod żłobek.

Grzegorz Kazanowski, kierownik referatu inwestycyjno-technicznego Urzędu Miejskiego w Parczewie, tłumaczy, że "oznakowanie na Nadwalnej zostało wprowadzone zgodnie z organizacją ruchu, która została wykonana przez eksperta od bezpieczeństwa ruchu na zlecenie Starostwa Powiatowego".

Urzędnicy wiedzą o problemie, ale zmiany organizacji ruchu raczej nie będzie. Starosta Janusz Hordejuk przyznaje, że "kwestia organizacji ruchu na ulicy Nadwalnej to od dawna temat sporów między mieszkańcami". – Wielokrotnie podejmowane były próby rozmów z każdą ze stron, ale propozycje zmiany organizacji ruchu kończyły się czyimś sprzeciwem – zauważył starosta.

Chodzi o bezpieczeństwo

 Starosta wyjaśnia, że znak "strefa zamieszkania" został wprowadzony ze względu na ścisłą zabudowę ul. Nadwalnej, która "zwęża się ku końcowi" i jest ślepą ulicą. – Parkowanie pojazdów na tak wąskiej ulicy mogłoby uniemożliwić przejazd służb ratunkowych. Zapewnienie bezpiecznego i efektywnego przemieszczania się nie jest możliwe bez wprowadzenia oznakowania, musi być ono optymalne dla wszystkich mieszkańców, nie dla poszczególnych jednostek – podkreślił.

Hordejuk przypomniał, że powołana przez Starostwo komisja zajmująca się zarządzaniem ruchem na drogach, wiele razy starała się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące mieszkańców. Każda z koncepcji budziła jednak niezadowolenie (...) 


Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy