Przypomnijmy. W roku szkolnym 2022/2023 w przedszkolach prowadzonych przez gm. Parczew (w gminie są dwa "klasyczne przedszkola", ale oddziały przedszkolne są też prowadzone przy szkołach podstawowych) zostały zarezerwowane 73 miejsca dla trzylatków. Okazało się, że chętnych jest dużo więcej niż miejsc: 57 dzieci nie zostało przyjętych, podczas gdy dwanaście miesięcy temu odrzuconych zostało 11 wniosków o przyjęcie do przedszkola.
Sprawą dużej liczby odrzuconych wniosków zainteresował się Łukasz Gołąb, parczewski radny, który napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza. – Proszę o pozytywne rozpatrzenie odwołań złożonych przez rodziców i zwiększenie dostępnej liczby miejsc. W dobie kryzysu demograficznego samorząd powinien wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców – ocenił.
Do prowadzonych przez gm. Parczew przedszkoli rodzice nieprzyjętych dzieci złożyli kilka miesięcy temu aż 22 odwołania, ale uwzględnione zostały tylko dwa. Burmistrz Paweł Kędracki poinformował, że "są wolne miejsca w przedszkolach w Przewłoce i Tyśmienicy oraz w placówkach niepublicznych na terenie Parczewa".
Ta argumentacja nie przekonała radnego, dlatego poprosił o zwiększenie liczby miejsc w oddziałach przedszkolnych w jednostkach gm. Parczew. – Proponuję w pierwszej kolejności wykorzystanie istniejącej infrastruktury w szkołach podstawowych – zasugerował radny.
Zdaniem Gołąba docelowo problem rozwiązałaby przebudowa Publicznego Przedszkola numer 1 Pod Krasnalem (ul. Wojska Polskiego). Obecnie mieści się ono w budynku przypominającym wyglądem kontener (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.