Jego uruchomienie jest niezbędne, bo 2022 rok ma się zamknąć deficytem budżetowym w wysokości 5,4 mln złotych, a źródłem jego pokrycia ma być m.in. nadwyżka na rachunku bieżącym gminy. Chodzi o kwotę 3,4 mln zł, która wynika z rozliczeń wyemitowanych papierów wartościowych, kredytów i pożyczek z lat ubiegłych.
Pozostałe 2 miliony złotych ma właśnie pokryć kredyt długoterminowy, a uchwałę w tej sprawie na czerwcowej sesji podjęli parczewscy radni. – Uruchomienie kredytu jest niezbędne dla zapewnienia płynności finansowej. Ujemny wynik budżetu w 2022 roku wynika z zakresu wydatków majątkowych, w tym inwestycyjnych – czytamy w uzasadnieniu, pod którym podpisał się Mirosław Naumiuk, przewodniczący Rady Miejskiej.
Przedstawiciele gm. Parczew dodają, że tzw. wieloletnia prognoza finansowa na lata 2022-2040 zakłada realizację licznych inwestycji". Gmina ma np. pokryć część kosztów zadań drogowych realizowanych przez samorząd powiatu parczewskiego. Chodzi o przebudowę: al. Zwycięstwa w Parczewie, jezdni powiatowej od ul. Lipowej w Parczewie do Wierzbówki oraz drogi w Jasionce.
Starostwo Powiatowe uzyskało w sumie 22,3 mln złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a wynoszącym ok. 1,5 mln złotych wkładem własnym po połowie podzielą się samorząd powiatu oraz gm. Parczew (to standardowa procedura). Przewodniczący Naumiuk dociekał czy kredyt zostanie przeznaczony m.in. na pokrycie wsparcia, jakiego gmina udzieli samorządowi powiatowemu (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się we wtorek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.