reklama
reklama

Parczew: Zarząd Powiatu z absolutorium. Opozycja była przeciwna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parczew: Zarząd Powiatu z absolutorium. Opozycja była przeciwna - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Radni udzielili Zarządowi Powiatu Parczewskiego absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Nie byli jednomyślni, oddano 8 głosów "za" i 6 "przeciw".
reklama

 

Dochody powiatu parczewskiego wyniosły w 2020 roku ponad 49 milionów złotych, a wydatki – 50,6 mln złotych. Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła, że budżet został zrealizowany należycie, a na ostatniej sesji Rada Powiatu udzieliła zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu oraz udzieliła wotum zaufania.

 

Głosowanie poprzedziła dyskusja. Radny Adam Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość) ocenił, że "pod względem matematycznym budżet jest wykonany w sposób prawidłowy, natomiast co do sposobu działalności zarządu powiatu można mieć sporo zastrzeżeń".  – W 2020 roku rozpoczęliśmy długo wyczekiwaną termomodernizację ZS im. Stanisława Staszica. Okazało się, że inwestycja w ogóle nie była przygotowana. Najważniejsza rzeczą, o której nikt nie wiedział, był fatalny stan dachu. Dla mnie to niepojęte, że nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, co się tam dzieje – denerwował się.

 

Radny Sławomir Czech z Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednocześnie członek Zarządu Powiatu, przyznał, że był na strychu w ZS w Parczewie przed czterema laty. – Były wówczas drobne zacieki, ale odnieśliśmy wrażenie, że wynikały one z panującego wtedy okresu jesienno-zimowego i skraplania pary, bo na posadzce nie zauważyliśmy wilgoci. Od tamtej pory minęło jednak kilka lat – zauważył Czech.

 

Starosta Janusz Hordejuk, który w 2020 roku był jeszcze dyrektorem szpitala (najbardziej prestiżową funkcję w powiecie objął w styczniu tego roku, niedługo po śmierci Jerzego Maślucha) uważa, że "jeśli w kwestii termomodernizacji można mieć do kogoś zastrzeżenia, to do audytorów". – Zdaliśmy się na opinię osób, które były fachowcami – powiedział.

 

Przypomniał też, że początkowo zakres inwestycji miał być szerszy. – Po pierwszym przetargu wartość całego projektu miała wynosić około 6 mln złotych. Nie bylibyśmy w stanie tego udźwignąć, bo musielibyśmy dołożyć ponad 2 miliony złotych, a nasze dofinansowanie byłoby mniejsze niż 50 proc. Z tego powodu zmniejszyliśmy zakres działań i wybraliśmy szkołę, która najbardziej wymagała termomodernizacji – dodał. W podobnym tonie wypowiedział się Sławomir Czech, który ocenił, że "powiat ma ograniczone środki i musi decydować, które inwestycje są najbardziej potrzebne".

Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

 

Więcej informacji z powiatu parczewskiego znajdziesz TUTAJ.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama