Reklama

Reklama

Podedwórze: zakończyła się termomodernizacja szkoły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Podedwórze

Podedwórze: zakończyła się termomodernizacja szkoły  - Zdjęcie główne

Tak wygląda szkoła w Podedwórzu po zakończeniu prac | foto Gmina Podedwórze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Oświetlenie LED zamiast tradycyjnego czy montaż instalacji solarnej na dachu budynku – zakończyła się termomodernizacja Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu.

Reklama

Prace zaczęły się w sierpniu minionego roku, a niedawno się zakończyły. – W ramach inwestycji zostały wymienione grzejniki, drzwi zewnętrzne, a dotychczasowe oświetlenie zastąpiliśmy energooszczędnymi oprawami LED. Budynek został ocieplony i zyskał nową elewację, a na dachu szkoły zamontowano nową instalację solarną – wyliczają przedstawiciele gminy Podedwórze.

 

Roboty pochłonęły ok. 490 tys. zł, z czego ok. 340 tys. zł wyniosło zewnętrzne dofinansowanie. Wykonawcą była firma KRYMAR Marta Mikucewicz z Janowa Podlaskiego w pow. bialskim, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg.

 

W trakcie termomodernizacji ZPO nie obyło się bez drobnych komplikacji. Jesienią zawieszone zostały lekcje stacjonarne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Miało to związek ze zbyt niską temperaturą w salach lekcyjnych, która spadła poniżej 18 stopni, co było z kolei spowodowane przedłużającą się wymianą centralnego ogrzewania prowadzoną w ramach termomodernizacji placówki. – Musieliśmy wyłączyć ogrzewanie w starej części budynku, zarówno na parterze, jak i na piętrze, dlatego niemożliwe było zapewnienie odpowiedniej temperatury w klasach – tłumaczyła Monika Mackiewicz-Drąg, wójt gminy Podedwórze.

 

Termomodernizacja ZPO była częścią większego projektu współfinansowanego z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Opiewa on na ok. 1,9 mln zł, z czego ok. 1,3 mln zł wynosi dofinansowanie. W 2021 r. w ramach projektu zakończyła się termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy. – Swoje oblicze zmienią także budynki świetlic wiejskich w Podedwórzu i Hołownie – zapowiadają urzędnicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy