Reklama

Reklama

Powiat parczewski: bez nowego samochodu niepełnosprawni nie dojadą na terapię. Potrzebna pomoc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas Diecezji Siedleckiej

Powiat parczewski: bez nowego samochodu niepełnosprawni nie dojadą na terapię. Potrzebna pomoc - Zdjęcie główne

Samochód, którym obecnie dysponuje placówka, ma 10 lat, ale jest już wysłużony, jego naprawy pochłaniają dużo pieniędzy | foto Caritas Diecezji Siedleckiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Około 90 tysięcy złotych na zakup nowego pojazdu dowożącego niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu na zajęcia brakuje Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Parczewie. Można pomóc.

Reklama

Samochód, którym obecnie dysponuje placówka, ma 10 lat, ale jest już wysłużony, bo codziennie pokonuje ponad 300 kilometrów, aby zawieźć na zajęcia terapeutyczne niepełnosprawnych mieszkańców aż 13 miejscowości.

Konieczny jest zakup nowego pojazdu. – Auto, którym dysponujemy, coraz częściej się psuje, co powoduje problemy z dowozem naszych uczestników na zajęcia. Bardzo zależy nam także na bezpieczeństwie uczestników w trakcie podróży busem – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej (sprawuje nadzór nad WTZ).

W podobnym tonie wypowiada się Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik WTZ w Parczewie. – Jeśli nie będziemy mieć sprawnego samochodu, to nie będzie możliwości dowożenia podopiecznych do placówki. Dotychczasowe naprawy obecnego auta pochłaniały znaczne środki – mówi.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie otrzyma 120 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup nowego pojazdu. Potrzeba jeszcze około 90 tys. zł, aby zakup doszedł do skutku.

Mieszkańcy powiatu parczewskiego mogą pomóc placówce. – Aby wesprzeć zakup samochodu, należy wpłacić dowolną kwotę na konto Bank Spółdzielczy 86 8042 0006 0014 4560 2000 0010 z dopiskiem "Na zakup samochodu" – wyjaśnia Anna Nowińska z biura prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie powstał w 2005 roku i jest miejscem dziennego pobytu dla 32 osób z powiatu parczewskiego z różnymi typami niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Podopieczni mogą się tam rozwijać, rehabilitować, biorą udział w terapii i wyjazdach integracyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy