Konkurs, którego operatorami są Stowarzyszenie Czajnia i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie skierowany jest do małych organizacji pozarządowych, np. kół gospodyń wiejskich oraz drużyn OSP i nieformalnych grup społeczników.
W ramach programu uprawnione podmioty mogą skorzystać z grantu w wysokości do 6500 zł, a także szkoleń, działań promocyjnych i tzw. wsparcia mentoringowego. Nabór potrwa do 13 maja 2023 r.
– W ramach grantu organizacje mogą zrealizować projekt społeczny lub wzmocnić swój podmiot poprzez zakup wyposażenia. Poprzednie dwie edycje konkursu pokazały, że pomysły są bardzo różne. Nie ograniczamy w żaden sposób kreatywności uczestników. Warunek jest jeden: działania muszą się mieścić w sferze pożytku publicznego, a zadanie skierowane jest do osób, które nie mają dużego doświadczenia w pisaniu projektów – tłumaczy Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu.
Wniosek wypełniany za pośrednictwem generatora jest bardzo prosty. W programie chodzi o to, aby zdobyć doświadczenie i w przyszłości sięgać po większe pieniądze w innych konkursach.
– Do dyspozycji uczestników konkursu grantowego są animatorzy, którzy udzielają niezbędnej pomocy w czasie pisania wniosku i jego realizacji. Ponadto realizatorzy mini grantów zaproszeni są do udziału w serii wizyt, szkoleń czy indywidualnych konsultacji, których celem jest wzmocnienie lokalnych NGO`s – wyjaśnia Orłowska.
Program jest też adresowany do organizacji i grup z powiatów tomaszowskiego, zamojskiego, krasnostawskiego, hrubieszowskiego, chełmskiego, łęczyńskiego, włodawskiego czy bialskiego.
W każdym z powiatów zaplanowane zostały spotkania informacyjne dla zainteresowanych osób. Szczegółowe informacje będą pojawiały się na stronie www.aktywnalubelszczyzna.pl, gdzie zainteresowani znajdą także generator wniosku oraz regulamin, a także na facebookowym profilu Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia Czajnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.