Pierwszy nabór na dyrektora ZPO został ogłoszony latem ubiegłego roku, bo dobiegła końca kadencja 53-letniego Artura Bechera, byłego przewodniczącego Rady Powiatu w Parczewie. Zgłosiła się jedna osoba, ale nie spełniła wymagań formalnych. Został ogłoszony ponowny konkurs, w którym nie wpłynęła żadna oferta.
Monika Mackiewicz-Drąg, wójt gm. Podedwórze znalazła wyjście z patowej sytuacji i na rok powierzyła obowiązki dyrektora Marcie Baj, dotychczasowej dyrektor szkoły społecznej w Holeszowie w gm. Hanna w powiecie włodawskim. Wiosną tego roku gmina ogłosiła zatem kolejny nabór, ale ponownie nie udało się wyłonić zwycięzcy. – Do konkursu stanęła jedna osoba, ale nie spełniała wymagań formalnych – mówi Monika Mackiewicz-Drąg.
Gmina po raz kolejny będzie zatem musiała powierzyć obowiązki dyrektora. – Mamy nowego kandydata, będzie to osoba z zewnątrz (na razie nie znamy nazwiska – aut.), porozumieliśmy się w tej sprawie z Kuratorium Oświaty (w tym trybie konieczna jest właśnie opinia kuratorium - aut.) – mówi Mackiewicz-Drąg i dodaje, że obowiązków dyrektora nie będzie już pełnić Marta Baj. – Będzie u nas pracować końca sierpnia – dodaje pani wójt.
Jakie były wymagania w unieważnionym konkursie? Potencjalny dyrektor musiał mieć tytuł magistra oraz przygotowanie pedagogiczne, studia podyplomowe z zarządzania lub kwalifikacyjny kurs zawodowy z zarządzania oświatą. Inne wymogi to: co najmniej 5-letni staż pracy pedagogicznej oraz bardzo dobra ocena pracy w ciągu ostatnich 5 lat. Na kandydacie nie mógł ciążyć wyrok za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Zwycięzcę miała wyłonić aż 15-osobowa komisja, w której skład weszły m.in.: Anna Szymala, sekretarz gm. Podedwórze oraz Wiesława Tazbir z parczewskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Zespół Placówek Oświatowych to największa jednostka (wliczając także np. Gminną Bibliotekę Publiczną), dla której gm. Podedwórze jest organem prowadzącym. W jego skład wchodzi szkoła podstawowa oraz przedszkole. Niedawno placówka przeszła termomodernizację, w ramach inwestycji zostały wymienione grzejniki, drzwi zewnętrzne, a dotychczasowe oświetlenie zostało zastąpione energooszczędnymi oprawami LED. Budynek został ocieplony i zyskał nową elewację, a na dachu szkoły zamontowano nową instalację solarną. Roboty pochłonęły ok. 490 tys. zł, z czego ok. 340 tys. zł wyniosło zewnętrzne dofinansowanie. Wykonawcą była firma KRYMAR Marta Mikucewicz z Janowa Podlaskiego w pow. bialskim, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.