reklama
reklama

Powiat parczewski: Kraina Rumianku obchodziła swoje święto (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie NASZ PATRONAT Przejażdżka "Strzałą Polesia" czy konkurs na najładniejszy wianek – niecodzienna impreza została zorganizowana w Hołownie.
reklama

Chodzi o Święto Krainy Rumianku. Największe atrakcje zostały przewidziane na wieczór, kiedy odbyła się "Potańcówka w stodole". Gwiazdą imprezy była kapela Drewutnia, a wcześniej wystąpił zespół "Jabłoneczki". Zorganizowana została również przejażdżka po Krainie Rumianku "Strzałą Polesia", czyli "linią komunikacyjną", jaka została "uruchomiona" w Hołownie. "Strzała" to inaczej ciągnik z doczepioną przyczepą, który dla gości pełni funkcję autobusu. Przejażdżki zostały połączone ze zwiedzaniem "edukacyjnego ogrodu ziołowego" i degustacją herbatek ziołowych.

 

W programie wydarzenia był konkurs na najładniejszy wianek z ziół i kwiatów czy na najlepszą potrawę rumiankową. Nie zabrakło zabaw dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez animatora oraz członków grupy cyrkowej, a także pokazów fryzjerskich. Swoje stoisko miał zakon bonifratrów, goście mogli skosztować preparatów z rumianku czy lawendy. Było też stanowisko z ekologiczną i "prozdrowotną żywnością": miodami, nalewkami, produktami pszczelimi, olejkami, kaszami, słodyczami (nie zawierającymi cukru) czy przetworami z dzikiej róży.

 

Nie zabrakło stoiska ze świeżymi wędlinami, chlebem, masłem ziołowym czy nalewkami. W programie był także pokaz destylacji rumianku, tłoczenia oleju z nasion czarnuszki, wypiekania gofrów czy warsztaty malarskie dla dzieci. Patronat honorowy nad wydarzeniem miał rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a do Hołowna przyjechała m.in. Bożena Lisowska, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego z Koalicji Obywatelskiej.

 

Kraina Rumianku to mieszcząca się w Hołownie przy drodze łączącej Kodeniec z Podedwórzem wioska tematyczna, która od 2006 roku prowadzi działalność edukacyjno-wypoczynkową. Dzieci, młodzież oraz dorośli mogą tam "doświadczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie". – Wszystko dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane – czytamy na stronie internetowej Krainy Rumianku, której założycielem jest Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego. W ubiegłym roku organizacja obchodziła 20. "urodziny".  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama