Reklama

Reklama

Powiat parczewski. Mieszkańcy skarżą się na huk armatek na stawach hodowlanych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat parczewski. Mieszkańcy skarżą się na huk armatek na stawach hodowlanych - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie PARCZEWSKI HYDE PARK Jedni skarżą się na huk armatek stosowanych na stawach hodowlanych, a inni twierdzą, że ze zniżek na parczewskim basenie powinni korzystać też posiadacze karty dużej rodziny spoza gminy Parczew. Oto najciekawsze sygnały Czytelników, jakie w ostatnim czasie trafiały do naszej redakcji.

Reklama

Droga w opłakanym stanie

Na bardzo zły stan części drogi powiatowej łączącej Stępków z Sowinem skarżą się okoliczni mieszkańcy. Na będącym w opłakanym stanie odcinku znajduje się kilka domów, ale z drogi korzysta więcej osób, jest ona bowiem szybszym połączeniem do Parczewa.

"Droga jest w złym stanie, mieszkańcy narzekają na ciągle psujące się zawieszenie, układ kierowniczy i inne elementy samochodu. Codzienny dojazd do pracy czy szkoły skutkuje częstą wizytą u mechanika, niekiedy z opon uchodzi też powietrze" – czytamy w wiadomości, która trafiła do naszej redakcji.

Największym problemem jest "niezliczona ilość dołków, których tylko przybywa".

– Powoli nawet nie ma jak ich wyminąć. Na tym odcinku drogi znajduje się most, którego przejechanie również stanowi spore wyzwanie dla samochodu – skarżą się mieszkańcy i dodają, że latem trasą jeżdżą liczni rowerzyści, którzy zmierzają w stronę Lasów Parczewskich. Cykliści także narzekają na zły stan nawierzchni.

– Jesteśmy bezradni, wiecznie czekamy na obiecane poprawienie stanu drogi, ale efektów nie widać – ubolewają mieszkańcy, choć trzeba pamiętać, że potrzeb drogowych w powiecie parczewskim jest mnóstwo, a samorząd powiatu w najbliższym czasie przeprowadzi liczne inwestycje.

Niesprawiedliwość na basenie?

Na "niewłaściwe funkcjonowanie" Karty Dużej Rodziny w Parczewie skarży się jeden z naszych Czytelników.

– Mam Kartę Dużej Rodziny, będąc w Parczewie na basenie nie mogę korzystać ze zniżek, bo jestem mieszkańcem gminy Dębowa Kłoda. Moje dzieci chodzą do szkoły w Przewłoce, gdzie również nie mają zniżek na obiady – relacjonuje mężczyzna, który uważa, że to niesprawiedliwe, zwłaszcza, że rozlicza się w parczewskim Urzędzie Skarbowym.

– Moją Kartę Dużej Rodziny respektują nawet na basenie w Lublinie czy we wszystkich parkach narodowych. Skoro Parczew jest miastem, to powinien trzymać pewien poziom – uważa mężczyzna.

Niedawno podobną interpelację w tej sprawie skierował radny Łukasz Gołąb, który prosił o rozszerzenie grupy osób uprawnionych do ulgowego korzystania z parczewskiego basenu Jelonek, np. o posiadaczy Regionalnej Karty Dużej Rodziny.

– Osobami uprawnionymi do korzystania z programu są osoby zamieszkujące na terenie gminy Parczew – tak odpowiedział burmistrz Paweł Kędracki, nawiązując do uchwały podjętej przez radnych w 2017 roku.

Uciążliwy hałas

Na stosowanie armatek hukowych mających odstraszać ptaki na stawach hodowlanych m.in. w powiecie parczewskim, skarży się jeden z naszych Czytelników. Wybuchy są głośne, słyszane w promieniu wielu kilometrów, a dla okolicznych mieszkańców jest to uciążliwe.

– Hodowcy i urzędnicy przypominają, że można płoszyć zwierzynę na stawach hodowlanych. Na ten sam przepis powołuje się policja – relacjonuje nasz Czytelnik, który znalazł jednak interpretację ministra spraw wewnętrznych i administracji. Chodzi o jeden z artykułów kodeksu wykroczeń, który przewiduje mandat za zakłócanie spokoju nie tylko w nocy, ale o każdej porze dnia.

W ubiegłym roku mężczyzna telefonicznie zgłosił sprawę do Regionalnej Dyrekcji  Ochrony Środowiska w Lublinie, ponieważ ten organ jest odpowiedzialny za wydawanie zezwoleń na odstępstwo od zakazu płoszenia zwierząt. 

– Bardzo miła pracownica RDOŚ powiedziała, że doskonale zna problem, gdyż jest wiele skarg na uciążliwe praktyki stosowane przez wielu hodowców ryb z naszego regionu. Niestety uzyskałem informację, że właściciele stawów rybnych nie potrzebują zezwolenia na stosowanie armatek hukowych, więc RDOŚ nie może pomóc w tej sprawie. Następnie poszedłem na Komendę Powiatową Policji w Parczewie, ale mundurowi nie widzieli podstawy do wszczęcia postępowania – relacjonuje mężczyzna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy