reklama
reklama

Powiat parczewski: nieoczekiwana zmiana na stanowisku dyrektora szkoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat parczewski: nieoczekiwana zmiana na stanowisku dyrektora szkoły - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Wiosną ma zostać ogłoszony konkurs na pełnoprawnego dyrektora Szkoły Podstawowej w Kodeńcu. Po tym, jak ze szkoły odeszła Renata Tchórz, obowiązki szefowej, pełni Beata Słomkowska, jedna z dotychczasowych nauczycielek.
reklama

Od 2018 roku do niedawna dyrektorem szkoły była 38-letnia Renata Tchórz, która dość nieoczekiwanie, bo w trakcie trwania obecnego roku szkolnego, rozstała się z placówką. – Miała inne plany zawodowe. Zwróciła się do nas z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę, na co przystaliśmy, bo nie można ludziom zabraniać realizowania swoich planów. Powierzyliśmy obowiązki dyrektora Beacie Słomkowskiej, jednej z dotychczasowych pracownic szkoły, a prawdopodobnie na wiosnę ogłosimy konkurs na pełnoprawnego dyrektora – tłumaczy Grażyna Lamczyk, wójt gminy Dębowa Kłoda.

 

Jednym z głównych wyzwań, jakie stoi przed 50-letnią B. Słomkowską, jest poprawa wyników, jakie uczniowie z Kodeńca uzyskują na egzaminie ósmoklasisty. W ubiegłym roku szkolnym średni rezultat z języka polskiego to zaledwie 37 proc., z matematyki – 34 proc., a z języka angielskiego – 47 proc. To znacznie poniżej średniej krajowej, która wyniosła 67 proc. w przypadku angielskiego, 60 proc. z j. polskiego oraz 57 proc. z matematyki. Podobny problem występuje zresztą w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie, gdzie przeciętny rezultat z polskiego wyniósł 43 proc., z matematyki – 43 proc., a z języka angielskiego – tylko 36 proc.

 

W szkołach zostały przygotowane programy naprawcze

 

Sprawa była omawiana na jednej z niedawnych sesji Rady Gminy, a Słomkowska oceniła, że wyniki na egzaminie powinny się poprawić. – Przeprowadzimy rozmowy z rodzicami, żeby zwracali większą uwagę na pomoc dzieciom w nauce i współpracowali z nauczycielami. Dziękuję sołectwom z obwodu szkoły za wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy, będziemy mogli kupić pomoce dydaktyczne – zapowiadała kilka tygodni temu i dodała, że placówka położy nacisk na edukację uczniów klas 1-3, bo dobre wyniki na egzaminach to konsekwencja wielu lat pracy.

 

Z kolei Łucja Furmaniuk, dyrektor SP w Dębowej Kłodzie oceniła, że (....)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się jutro. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama