Raport o stanie gminy to dokument, który samorządy muszą publikować od kilku lat. Omawiana jest w nim np. sytuacja demograficzna i finansowa gminy, a także zrealizowane w danym roku inwestycje.
Według stanu na koniec 2021 roku w gm. Dębowa Kłoda mieszka 3999 osób, o 70 mniej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Oznacza to, że w ciągu roku populacja gminy skurczyła się o niespełna 2 proc., ale podobny problem dotyczy większości polskich samorządów. Pod względem płci liczba mieszkańców rozkłada się praktycznie po połowie: 2045 to kobiety, a 1954 – mężczyźni. Osoby w tzw. wieku przedprodukcyjnym, czyli poniżej 18 roku życia stanowią niespełna 20 proc. populacji, w wieku produkcyjnym – prawie 61 proc., a w wieku emerytalnym (60 plus w przypadku kobiet oraz 65 plus dla mężczyzn) – niespełna 20 proc.
Co ciekawe najwięcej osób nie mieszka w samej Dębowej Kłodzie, która liczy 419 mieszkańców, lecz w Uhninie, gdzie kiedyś mieścił się PGR. Wieś zamieszkują 572 osoby. Na "przeciwnym biegunie" jest miejscowość Zadębie, nieopodal granicy z gm. Podedwórze, gdzie mieszka tylko 28 osób.
W ubiegłym roku nie zabrakło ważnych inwestycji. Termomodernizację przeszła siedziba Urzędu Gminy, a zadanie pochłonęło niemal 1,8 mln złotych (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.