Reklama

Reklama

Powiat parczewski: znamy projekt budżetu na 2022 r.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: W planie jest kilka ważnych inwestycji drogowych

Powiat parczewski: znamy projekt budżetu na 2022 r.  - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto W planie jest kilka ważnych inwestycji drogowych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Dochody mają być większe niż w tym roku, a wydatki – mniejsze. Znamy już projektu budżetu powiatu parczewskiego na 2022 r. W planie jest m.in. kilka inwestycji drogowych, np. przebudowa jezdni Kostry-Czeberaki, trasy Jabłoń-Gęś czy drogi w Gródku.

Reklama

 

W 2022 r. dochody powiatu mają wynieść prawie 45 milionów złotych, wobec 43,4 mln zł w tym roku. Ich źródłami będą np.: dotacje od gmin (samorządy dzielą się kosztami przy inwestycjach w drogi powiatowe), czy dotacje z budżetu państwa.

 

Wydatki wyniosą z kolei 47,4 mln zł (obecnie 50,8 mln zł).W przyszłym roku Starostwo planuje kilka inwestycji drogowych, na które ma trafić prawie 4,7 mln zł. Przebudowany zostanie 2-kilometrowy fragment jezdni Kostry-Czeberaki (zarezerwowano niemal 1,3 mln zł); trasa Jabłoń-Gęś (koszt 1,5 mln zł) czy odcinek drogi powiatowej 1612L od skrzyżowania z drogą powiatową 1610L do RSP w Gródku (1,2 mln zł).

 

W planie jest opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi Rudno-Mosty (niemal 0,5 mln zł), a także remont nawierzchni w Kolonii Kolano (pochłonie 26 tysięcy złotych). 250 tysięcy złotych wyniesie tzw. rezerwa celowa na inwestycje.

 

Prawie 5,1 mln zł wyniosą wydatki na bieżące funkcjonowanie Starostwa. (....) 

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się jutro. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy