Reklama

Reklama

Program Inwestycji Strategicznych. Wiemy, o co wnioskuje gmina Podedwórze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Program Inwestycji Strategicznych. Wiemy, o co wnioskuje gmina Podedwórze  - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Z archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Modernizacja odcinka drogi powiatowej 1095L czy montaż zeroemisyjnych źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej – o rządowe dofinansowanie m.in. takich inwestycji wnioskuje gmina Podedwórze. Urzędnicy złożyli w sumie pięć wniosków w ramach niedawnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych.

Reklama

W ramach największego urzędnicy zabiegają o pieniądze na inwestycje drogowe. Chodzi o: przejęcie od powiatu parczewskiego, a następnie modernizację odcinka drogi powiatowej 1095L od skrzyżowania z drogą powiatową 1615L do mostu na Zielawie (ok. 1,8 km długości) czy przejęcie od samorządu powiatowego i przebudowę fragmentu jezdni powiatowej 1620L w Antopolu (prawie 0,6 km).

 

W planie jest też przebudowa czterech odcinków dróg gminnych stanowiących dojazd do posesji oraz gospodarstw rolnych w Hołownie, Kaniukach (od drogi powiatowej do końca zbudowań) i Rusiłach. Ich łączna długość wynosi ok. 2,8 km. Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na prawie 5,3 mln złotych, gmina ubiega się o 5 mln zł dofinansowania.

 

Drugi wniosek również zakłada realizację zadań drogowych. – Planowane przedsięwzięcie obejmuje: przejęcie od powiatu parczewskiego i modernizację odcinka drogi powiatowej 1095L z Podedwórza do ostatnich zabudowań w Opolu (ponad 1,8 km), przebudowę drogi gminnej nr 103790L w Niecielinie (ok. 1,4 km) czy modernizację jezdni gminnej nr 103799L w m. Rusiłach (ok. 1,5 km długości) – wylicza Monika Mackiewicz-Drąg, wójt gm. Podedwórze i dodaje, że całkowity koszt został oszacowany na 4,2 mln zł, przy czym 4 mln zł miałoby wynieść dofinansowanie. (...)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy