reklama
reklama

Ranking "Perspektyw" 2022. Sukces parczewskiego liceum

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Parczew

Ranking "Perspektyw" 2022. Sukces parczewskiego liceum - Zdjęcie główne

foto Gmina Parczew

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieBardzo wysokie, 22. miejsce w województwie lubelskim, zajęło w opublikowanym niedawno rankingu miesięcznika "Perspektywy" Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie. Szkoła po raz pierwszy w historii otrzymała tzw. srebrną tarczę.
Reklama lokalna
reklama

Autorzy opublikowanego niedawno rankingu przygotowali osobne zestawienie dla liceów ogólnokształcących i techników. W przypadku "ogólniaków" pod uwagę były brane: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (waga 30 proc.), rezultaty z przedmiotów dodatkowych (waga 45 proc.) oraz wyniki olimpiad przedmiotowych.

 

 

Bardzo wysokie, 22. miejsce w województwie lubelskim zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie (rok temu uplasowało się na 40. pozycji), które w głównym, czyli ogólnopolskim rankingu, zajęło 498. miejsce (rok temu – 774.).Szkoła zdobyła ponad 41 punktów, podczas gdy najlepsze w regionie I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie, uzyskało ponad 64 pkt. – Jestem bardzo zadowolona, po raz pierwszy zdobyliśmy tzw. srebrną tarczę, rok temu przyznano nam brązową. Jesteśmy w pięćsetce najlepszych liceów w Polsce. Wszyscy nas chwalą, zostawiliśmy w tyle placówki z Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Włodawy, Międzyrzeca Podlaskiego, czy "Staszica" z Białej Podlaskiej, a zatem jesteśmy jedną z najlepszych szkół w tej części regionu – mówi Beata Tryniecka, dyrektor I LO i wyjaśnia, że o dobrym wyniku kierowanej przez nią placówki decydowały przede wszystkim wyniki matur, choć szkoła miała też laureata olimpiady ekologicznej na szczeblu centralnym.

 

 

B. Tryniecka uważa, że na dobre wyniki matur wpływ miała z kolei wysoka jakość zdalnej edukacji. – W naszej szkole były lekcje online, w trakcie których nauczyciele łączyli się z uczniami przez platformę Microsoft Teams, a nie tylko wysyłali materiały. Z uczniami łączyli się nawet nauczyciele wychowania fizycznego, z kolei matematycy mieli do dyspozycji specjalne tablety. Kiedy coś na nich rysowali, to uczniowie od razu widzieli wszystko na swoim monitorze – podkreśla B. Tryniecka i dodaje, że praktycznie wszyscy absolwenci "Kopernika", idą następnie na studia. – Część osób wybiera medycynę, inne kierunki to: pielęgniarstwo, kosmetologia czy biotechnologia. Są także osoby, które wybrały studia np. na Wojskowej Akademii Technicznej czy na politechnikach – wylicza pani dyrektor.

 

 

W roku szkolnym 2022/2023 B. Tryniecka spodziewa się dobrego naboru. – Poszedł przekaz, że wspomniane zdalne nauczanie w naszej szkole jest prowadzone na dobrym poziomie i już ostatnia rekrutacja była udana. Utworzyliśmy trzy klasy pierwsze, ale są one liczne (chodzi do nich 78 osób – aut.). Niewykluczone, że w roku 2022/2023 uda nam się utworzyć cztery pierwsze klasy, zwłaszcza, że za pewien czas czeka nas rocznik przejściowy, uczniów, którzy poszli do szkoły w wieku 6 lat. Będzie on mniej liczny – tłumaczy B. Tryniecka.

 

 

Perspektywy sporządziły odrębne zestawienie dla techników (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej", które ukaże się jutro. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama