Reklama

Reklama

Rencista z powiatu parczewskiego: dlaczego tak się oszukuje biednych ludzi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rencista z powiatu parczewskiego: dlaczego tak się oszukuje biednych ludzi? - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Na wysokość waloryzacji renty rolniczej skarży się jeden z naszych Czytelników. – Do tej pory pobierałem świadczenie w wysokości 1186 zł netto, a obecnie mam 1218 zł. To zaledwie ok. 3-procentowa podwyżka, a wszyscy zapowiadali 7-procentową – ubolewa mężczyzna.

Reklama

KRUS zapowiadał w tym roku spore podwyżki emerytur i rent rolniczych. Ich waloryzacja polega na "pomnożeniu zwaloryzowanej kwoty emerytury podstawowej przez indywidualne wskaźniki wymiaru świadczenia (dla części tzw. składkowej i dla części uzupełniającej), które są ustalone odrębnie dla każdego świadczeniobiorcy".

 

Prezes KRUS ogłosił w lutym, że kwota rolniczej emerytury podstawowej od 1 marca 2022 r. wynosi ponad 1084 złote brutto, co oznacza wzrost o 7 proc. Rzeczywistość nie jest jednak tak różowa, jak zapowiadano. Jeden z naszych Czytelników z pow. parczewskiego, pobierający rentę rolniczą poskarżył się niedawno na wysokość waloryzacji. – Do tej pory pobierałem rentę w wysokości 1186 zł netto, a obecnie mam 1218 zł. Nie jest to 7-procentowa waloryzacja, o której wszyscy mówili, a około 3-procentowa. Dlaczego tak się oszukuje biednych ludzi? – zastanawia się w rozmowie z nami starszy mężczyzna (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

 

Mężczyzna nie zamierza składać odwołania od decyzji KRUS, bo jego zdaniem, niewiele to da. – Zadzwoniłem do urzędu i powiedzieli mi, że nie dostałem wyższej waloryzacji, bo... mam za wysoką rentę. To zgroza. Gdybym miał 10 tysięcy renty, to może bym się nie obraził, ale przy takich kwotach świadczenia, 3 proc. a 7 proc. waloryzacji to spora różnica – ocenił nasz rozmówca, który miał prawie 30 lat składkowych.

 

O tym, że część rolników z całej Polski spodziewała się wyższych przelewów, pisał niedawno branżowy "Tygodnik Rolniczy". (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy