Reklama

Reklama

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Znamy listę rekomendowanych inwestycji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Znamy listę rekomendowanych inwestycji  - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Znamy listę inwestycji, których dofinansowanie rekomenduje wojewoda lubelski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Są na niej cztery projekty z powiatu parczewskiego. Do Parczewa, gm. Milanów i gm. Siemień mają trafić w sumie ponad dwa miliony złotych.

Reklama

MILANÓW

W ramach inwestycji "Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Kostry i Milanów oraz studni głębinowej w miejscowości Milanów" wykonanych zostanie 11,39 km sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami oraz wykonana zostanie jedna studnia głębinowa. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury (…)”

Wniosek znajduje się na wstępnej liście rankingowej konkursu wśród wniosków, które w momencie uzyskania pozytywnej oceny formalnej powinny otrzymać dofinansowanie na poziomie 66,63%. Łączny koszt inwestycji to około 3,1 mln złotych. Gmina Milanów wnioskuje o sfinansowanie wkładu własnego w wysokości ponad 1,1 mln złotych.

Rekomendacja komisji działającej przy wojewodzie: przyznanie 400 tysięcy złotych

PARCZEW

Chodzi o zadanie „Parczew dzieciom – poprawa infrastruktury szkolnej i sportowej w Gminie Parczew” . Obejmuje: budowę strefy sportowo-rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Parczewie, budowę boiska w Zespole Placówek Szkolnych w Przewłoce oraz budowę placu zabaw przy ul. 11-go Listopada w Parczewie. W ramach operacji powstaną tereny sportowo-rekreacyjne, zestawy zabawowe, urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki czy stojaki na rowery.

Rekomendacja komisji: przyznanie 500 tysięcy złotych

PARCZEW

Chodzi o budowę  budynku OSP w Wierzbówce wraz z zapleczem. W ramach operacji powstanie nowy budynek remizy OSP ze świetlicą łączący w sobie dwie funkcje. Pierwsza związana jest z działalnością bojową jednostki. Druga część będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców.

Rekomendacja komisji: przyznanie 530 tysięcy złotych

SIEMIEŃ

W planie jest budowa boiska w Siemieniu. Zakres projektu: budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu wraz z niezbędną infrastrukturą (budowa ogrodzenia, oświetlenia, monitoringu, drenażu oraz utwardzenia oraz montaż małej architektury). Przedsięwzięcie stanowi priorytetową inwestycję dla władz gminy w latach 2021-2022.

Rekomendacja komisji: przyznanie 800 tysięcy złotych

Żródło: Lubelski Urząd Wojewódzki 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy