Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka w powiecie parczewskim. "Na wsiach bieda staje się poważnym problemem"

Opublikowano: wt, 9 lis 2021 17:40
Autor:

Szlachetna Paczka w powiecie parczewskim. "Na wsiach bieda staje się poważnym problemem" - Zdjęcie główne

Aneta Szewczyk, lider akcji na teren powiatu parczewskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Do soboty, 13 listopada, można zgłaszać potrzebujące rodziny, które dostaną np. produkty żywnościowe i środki czystości w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Reklama

Wspólnota: Po raz który Szlachetna Paczka będzie prowadzona na naszym terenie?

 

Aneta Szewczyk, lider akcji na rejon powiatu parczewskiego: Szlachetna Paczka była już organizowana w Parczewie pięć razy. Po raz pierwszy akcja odbyła się w 2011 roku. Przez kilka lat nie było jednak osób, które chciałyby podjąć się organizacji. W tej edycji chciałabym rozszerzyć znacznie zakres pomocy i objąć cały powiat parczewski, bo szczególnie na wsiach bieda i ubóstwo stają się poważnym problemem. Wielu mieszkańców powiatu jest w trudnej sytuacji nie tylko materialnej, ale też boryka się, szczególnie teraz w czasach pandemii, z wykluczeniem społecznym, brakiem dostępu do specjalistycznej pomocy, poczuciem osamotnienia i bezradności. Powinniśmy zatem nieść bezinteresowną pomoc, szczególnie w okresie świątecznym.

 

Jaka jest idea akcji?

 

 - Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom będącym w potrzebie. Wolontariusze szukają ludzi, których dotknął los, jest im ciężko, ale chcą walczyć o swoją przyszłość. Z kolei darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Ideą Szlachetnej Paczki jest mądre wsparcie, tzn. takie, dzięki któremu ludzie sami radzą sobie w życiu. Dajemy taką pomoc, która nie demoralizuje, a przynosi szansę na zmianę. Docieramy do prawdziwej biedy, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i pozbawionej inicjatywy. 

 

Jakie prezenty dostaną osoby potrzebujące?

 

- Od strony materialnej najczęściej wśród kluczowych potrzeb jest żywność i środki czystości. Zdarzają się też większe potrzeby, jak np. lodówka czy kuchenka, dlatego ważne jest, żeby darczyńca dokładnie zapoznał się z opisem rodziny i wybrał taką, dla której jest w stanie przygotować paczkę.

 

Do kiedy i w jaki sposób mogą się zgłaszać osoby potrzebujące pomocy?

 

- Rodzina nie może sama zgłosić się do programu (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy