Reklama

Reklama

Gmina Siemień złożyła cztery wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Gmina Siemień złożyła cztery wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych  - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Z archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Inwestycje drogowe czy rozbudowa budynku komunalnego, w którym ma powstać sala widowiskowo-konferencyjna – o rządowe dofinansowanie m.in. takich zadań ubiega się gmina Siemień, która złożyła cztery wnioski w ramach niedawnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych.

Reklama

Największy wniosek zakłada przebudowę i remonty dróg powiatowych oraz gminnych:1610 L (odcinek między Siemieniem a Gródkiem Szlacheckim), 1611 L, 103969 L, 103974 L w Woli Tulnickiej oraz Tulnikach. Chodzi w sumie o 4,4 km jezdni. – Wspomniane odcinki prowadzą bezpośrednio lub pośrednio do ośrodka zdrowia, przedszkola, szkoły podstawowej, kościoła, cmentarza, banku spółdzielczego i przedsiębiorstw zlokalizowanych w Siemieniu. Stanowią połączenie z drogą powiatową 1250L oraz drogą wojewódzką 815 – tłumaczy Tomasz Kanak, wójt gm. Siemień i dodaje, że szacunkowa wartość inwestycji to 6,8 mln złotych, a gmina ubiega się o prawie 6,5 mln zł dofinansowania (niemal 95 proc.).

 

W planie jest również przebudowa oraz remont fragmentów dróg gminnych w: Miłkowie, Glinnym Stoku, Wólce Siemieńskiej, Sewerynówce, Gródku Szlacheckim, czy Wierzchowinach Nowych oraz odcinka drogi powiatowej nr 1258 L (między Nadzieją a Amelinem). Chodzi w sumie o 4 km jezdni. Szacunkowa wartość zadania to 3,6 mln zł, przy czym tylko 185 tysięcy złotych (nieco ponad 5 proc.) miałby wynieść wkład własny.

 

Gmina złożyła też dwa wnioski w ramach puli dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Jeden zakłada rozbudowę i remont budynku komunalnego w Siemieniu wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu przyległego. W budynku planowana jest m.in: sala widowiskowo-konferencyjna; "przestrzeń poświęcona lokalnej historii"; część dla Gminnego Ośrodka Kultury oraz organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy