Mieści się on w gminie Podedwórze, w pobliżu miejscowości Rusiły oraz Niecielin. Jeden z naszych Czytelników odwiedził go niedawno ze swoim kolegą i wysłał nam zdjęcia z wycieczki. – Piękne miejsce, szkoda tylko, że w internecie jest tak mało informacji na temat rezerwatu, a na jego terenie nie ma ścieżki przyrodniczej. Innym mankamentem jest brak jezdni asfaltowej prowadzącej do rezerwatu, bo obecna droga gruntowa jest w kiepskim stanie i bałem się, że uszkodzę zawieszenie samochodu. Plusów tego miejsca jest jednak znacznie więcej niż minusów – relacjonuje mężczyzna.
Mający około 58 hektarów powierzchni rezerwat Warzewo został utworzony w 1988 roku zarządzeniem ówczesnego ministra ochrony środowiska i zasobów naturalnych. Opracowanie na jego tematy przygotował Zakład Badań Ekologicznych. "W analizie wskazano na bogatą florę reprezentowaną przez 213 gatunków, w tym: 5 gatunków drzew, 9 gatunków krzewów i krzewinek, 25 gatunków mchów, 1 wątrobowiec i 173 gatunki roślin zielnych. Spośród tych ostatnich na uwagę zasługuje sit czarny, goryczka wąskolistna, selernica żyłkowana oraz mech Calliergon megalophyllum" – czytamy na stronie internetowej wlodawa.lublin.lasy.gov.pl.
Przedstawiciele Lasów Państwowych dodają, że tzw. waloryzacja przyrodnicza przeprowadzona w 1998 roku wykazała występowanie na terenie rezerwatu (...)
Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.