reklama
reklama

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Parczewskiego: psychologiem chciałam być od dziecka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Janusz Zieliński/Facebook

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Parczewskiego: psychologiem chciałam być od dziecka - Zdjęcie główne

Tegoroczny Dzień Dziecka w parczewskim szpitalu. Na zdjęciu: Jarosław Ostrowski, dyrektor placówki oraz Samanta Lamczyk-Kaczorek | foto Janusz Zieliński/Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieW ostatnim czasie ludzie mają dużo więcej problemów psychicznych, z którymi nie potrafią sobie poradzić – mówi Samanta Lamczyk-Kaczorek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Parczewskiego, z którą rozmawialiśmy o pracy psychologa.
reklama

Wspólnota: Czy praca psychologa była Pani marzeniem, czy też trafiła Pani do tego zawodu niespodziewanie?

 

Samanta Lamczyk-Kaczorek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu: Ten zawód chciałam wykonywać właściwie od dziecka, zawsze uwielbiałam pracować z ludźmi i im pomagać. Z tego powodu skończyłam studia magisterskie z psychologii oraz logopedii z audiologią. Mam też za sobą studia podyplomowe z psychoonkologii, psychodietetyki, psychologii transportu, doradztwa zawodowego oraz zarządzania w służbie zdrowia. Wszystkie te kierunki łączy jedno, skupiają się wokół pracy i pomocy drugiemu człowiekowi, co jest moją wielką pasją. Jestem w trakcie odbywania 4,5-letniego kursu z psychoterapii, żeby podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Psychoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń, zaburzeń i nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki.

reklama

 

Jest Pani związana z parczewskim szpitalem. Na czym polega Pani praca?

 

Jestem zatrudniona na oddziale psychiatrycznym, ale pomagam też pacjentom poprzez konsultacje na innych oddziałach. Pracuję również w Poradni Zdrowia Psychicznego przy parczewskiej lecznicy. Obecnie zajmuję się jedynie dorosłymi pacjentami.

 

Jakie wydarzenie w pracy zawodowej najbardziej zapadło Pani w pamięć?

 

Trudno wybrać jedno, bo każda osoba, którą spotykam na swojej drodze, zapada w pamięć. Pamiętam jednak, kiedy jeździłam po różnych miastach regionu i prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne dla grup seniorów. To były cudowne osoby, chłonne wiedzy, przyswajania nowych informacji oraz ciekawostek. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie, obcowałam z osobami, które chcą się dzielić swoimi problemami.

reklama

 

Jakie są plusy pracy psychologa?

 

Daje ona ogrom możliwości (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama