reklama

17 rodzin musi oddać 500+

Opublikowano:
Autor:

17 rodzin musi oddać 500+ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaPow. Parczew: Powodem decyzji o zwrocie pieniędzy wraz z odsetkami było najczęściej niepoinformowanie w terminie właściwego GOPS-u o uzyskaniu dochodu.

Stosunkowo niewielka liczba decyzji o zwrotach nienależnych zasiłków nie oznacza, że ich spłata nie jest dotkliwa dla zainteresowanych. W większości przypadków powodem decyzji był brak poinformowania Ośrodka Pomocy Społecznej o wszystkich dochodach.

Dane, które otrzymaliśmy z miejskiego i gminnych ośrodków dotyczą programu 500+ za rok 2016/2017. Wynika z nich, że łączna kwota do zwrotu na terenie powiatu wynosi 17,5 tysiąca złotych plus odsetki. Dotyczy to kilku rodzin lub osób z każdej gminy, co w całym powiecie sumuje się do 17 przypadków.

Nie zgłosili, że dostali pracę

- Zostały podjęte trzy decyzje żądające zwrotu nienależnie pobranego świadczenia wychowawczego na kwotę łączną 2 tysiące złotych plus odsetki ustawowe. Powodem wszystkich zwrotów był brak zgłoszenia podjęcia zatrudnienia przez jednego z rodziców - mówi Agnieszka Siepsiak, podinspektor ds. świadczeń wychowawczych z parczewskiego MOPSu.

2,5 tys. do zwrotu w Podedwórzu

Największa kwota jaka przypadła do zwrotu jednej osobie to 2,5 tysiąca złotych i dotyczy mieszkańca gminy Podedwórze. Tamtejszy GOPS wydał tylko jedną decyzję o zwrocie świadczenia, a powodem było niedostarczenie dokumentu potwierdzającego uzyskanie dochodu. W tym przypadku decyzji Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego przyznanie zasiłku macierzyńskiego.

W Dębowej oddają najwięcej

W gminie Dębowa Kłoda łączna wysokość świadczeń do zwrotu wynosi 5 tysięcy złotych i jest największa wśród gmin powiatu. Dotyczy czterech przypadków.

- Powodem nienależnie pobranych świadczeń była mylna interpretacja przepisów prawa przez zainteresowanych, którzy nie poinformowali o zmianie wysokości dochodów w rodzinie w trakcie pobierania świadczenia wychowawczego - informuje Jadwiga Chwedyna, kierownik GOPSu.

2 rodziny oddają kasę w Milanowie

GOPS w Milanowie wydał decyzje dotyczące dwóch rodzin, w których dochód na osobę przekroczył ustawowe kryterium 800 złotych miesięcznie. Łączna kwota do zwrotu to 4 tysiące złotych.

Nie zgłosili osiągniętych dochodów

Trzy decyzje o zwrocie nienależnych świadczeń wydane przez GOPS w Jabłoniu były spowodowane niepoinformowaniem w terminie o uzyskaniu dochodu. Łącznie do spłaty jest tam 2 tysiące złotych plus odsetki.

Z tego samego powodu dwie osoby z Siemienia i dwie z Sosnowicy muszą rozliczyć się z nienależnych im świadczeń. W obu gminach jest po 1000 złotych do zwrotu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE