reklama

Akademia w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Parczewski/E. Rudkowska

Akademia w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura71  rocznicę zakończenia II wojny światowej w powiecie parczewskim rozpoczęto od złożenia wiązanek kwiatów w miejscach pamięci poległych na terenie powiatu.

Przedstawiciele samorządu powiatowego, Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie, uczniowie ZSP w Parczewie, I LO Parczew  z nauczycielami i dyrekcją oraz zaproszeni goście spotkali się w Sali konferencyjnej starostwa aby wspólnie przeżywać wydarzenia sprzed lat.

Adam Domański wicestarosta parczewski otworzył akademię i serdecznie powitał przybyłych gości.

Apel poległych odczytał Władysław Tryniecki prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Parczewie.

W uroczystości udział wzięli Janusz Zieliński Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, Zdzisław Chmielarz wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego LOK SOKÓŁ w Parczewie,Marian Lipczuk prezes Zarządu Wojewódzkiego oraz sekretarz  generalny Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska  Polskiego, Lech Wiśniewski prezes Koła Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Dębowej Kłodzie.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali referatu dr Pawła Kiernikowskiego sekretarza Zarządu Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz wspomnień mecenasa Mieczysława Bielskiego. 

Pod batutą Jacka Domańskiego wystąpił chór Związku Nauczycielstwa Polskiego „Ten Ton” z Wiesławą Tazbir prezesem Oddziału ZNP w Parczewie, zaś uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie odczytały karty historii dotyczące wydarzeń sprzed 71 laty. Wartę honorową w tym dniu przy pomnikach pamięci poległym w czasie II Wojny Światowej pełnili członkowie Stowarzyszenia ASG 1 Batalion Szturmowy w Parczewie z prezesem Olafem Piątkowskim.

Na zakończenie uroczystości wicestarosta parczewski podziękował za liczną obecność uczestnikom spotkania i zachęcił do wspólnego przeżywania kolejnych rocznic upamiętniających ważne daty w historii Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE