Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Parczewie w ramach profilaktyki antytytoniowej. Do konkursu zaproszono 5 i 6 letnich wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych w powiecie parczewskim.
Do zmagań przystąpiło 12 uczestników z 10 placówek. Zadaniem konkursowiczów było narysowanie postaci, która prowadzi zdrowy tryb życia, nie sięgając po używki, nadać jej imię i krótko opisać.
Spośród zgłoszonych prac jury wybrało jako zwycięzcę Sówkę Sonię autorstwa Aleksandry Niezabitowskiej z Publicznego Przedszkola nr 1 w Parczewie.
Podczas podsumowania wszystkie dzieci otrzymały Sówkę w formie uszytej maskotki oraz nagrody wręczone przez dyrektora PSSE w Parczewie Ewę Kuśmierz oraz Stanisława Chojaka, kierownika Referatu Kultury i Oświaty z Urzędu Miejskiego w Parczewie.
Fundatorem nagród był Burmistrz Parczewa, organizatorem i fundatorem poczęstunku dla uczestników PSSE w Parczewie.
Maskotki zostały uszyte przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parczewie pod opieką Renaty Witkowskiej.
Papierosy, dopalacze - to używki są, no raczej!
To papieros dymi, smoli! Skraca życie, a to boli.
Nie zażywaj, nie spożywaj, mądrej sówki nasłuchiwaj !
Płuca czyste, powietrze przejrzyste, sprzyja WSZYSTKIM oczywiście !
W oddychaniu i bieganiu i radości doświadczaniu
- wierszyk Aleksandry Niezabitowskiej
Sówka Sonia - praca plastyczna Aleksandry Niezabitowskiej oraz maskotka uszyta przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parczewie