reklama

Czwarty finał konkursu Rocha Sęczawy

Opublikowano:
Autor:

Czwarty finał konkursu Rocha Sęczawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaParczew: Na parczewski konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac z polski i zagranicy. Autorzy przysłali 272 wiersze oraz 60 opowiadań.

Podsumowanie konkursu miało miejsce w piątek 17 listopada w Sali Bankietowej "Piwonia". Wśród mieszkańców Parczewa obecny był burmistrz Paweł Kędracki, patron konkursu, oraz Adam Wiśniewski, radny, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji. Z powodów zawodowych, obowiązków lub dużej odległości, nie pojawił się jednak żaden z laureatów tegorocznej edycji.

Konkursowi laureaci

Komisja konkursowa w składzie Marcin Daniel Kowalczyk, Urszula Gierszon i Marta Goździk postanowiła przyznać następujące nagrody w kategorii poezji:

I nagrodę - za zestaw wierszy "Znów się pochylą", "Moja mama" i "Apokalipsa" Marcelinie Koncewicz z Tęgoborza.

II nagrodę za wiersze "Jeszcze dziecko", "Już mnie nie boli babciu" i "To ciemność tak piecze" Marzenie Przekwas-Siemiątkowskiej z Szamotuł.

III nagrodę za wiersze "Atomowe serce matki", "55033" i "Ustka 2017. Martwy sezon" Zdzisławowi Drzewieckiemu z Białego Boru.

I nagroda w kategorii prozy za opowiadanie "Szepty Mount Everest" trafiła do Ewy Kostaneckiej z Płocka.

II nagrodę za opowiadanie "Wymarzony dom" przyznano Mirosławowi Laszczce z Bielsko-Białej.

III nagrodę za opowiadanie "Staw" otrzymała Anna Piliszewska z Wieliczki.

 


 Lechosław Płowaś
Nasi twórcy z parczewskiego powiatu tak ładnie piszą - wiosna, lato, jesień, zima, a tutaj te wiersze były trochę ponure. Nie wiem czy to jury się tak nastawiło na jakieś środki wyrazu? Ja nie widzę tam żadnych środków. Kiedyś przez dziesięć lat był powiatowy konkurs w Milanowie. Pan Apolinary Nosalski to prowadził i przysyłały prace dzieci, młodzież, bibliotekarki i nauczyciele poloniści z naszego powiatu. Pytałem panią Martę (Marta Goździk, członek jury - przyp. red), czy były jakieś prace z naszych okolic i mówiła, że było kilka utworów wierszowanych, ale to takie "częstochwskie rymki" były. Ale bardziej udane, takie filozoficzne i warte zadumy są utwory Marcina Kowalczyka

Marcin D. Kowalczyk, pomysłodawca Konkursu Jestem zadowolony z przebiegu IV Edycji Konkursu. Z roku na rok mamy coraz więcej uczestników, co również świadczy o rosnącym zainteresowaniu naszym konkursem i literaturą ogólnie. Poziom literacki nadsyłanych prac rośnie, a ich czytanie i ocenianie jest dla mnie przygodą i nauką o sztuce pisania, pomimo że niektóre z prac wychodzą spod pióra początkujących twórców. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu IV edycji 
 
  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE